Veselīgā aizraušanās. Trīs stāsti par ģimenēm, kas audzē ziemas ķiplokus
Foto: Privātais arhīvs/DELFI

Pašlaik pilnā sparā norit ziemas ķiploku stādīšana, un tam par godu esam sarūpējuši trīs stāstus par ģimenēm Latvijā, kuri audzē ziemas ķiplokus. Tas ir viņu īpašais garšaugs, no kura top ne tikai gardi ēdieni pašu mājās, bet arī fantastiski produkti citiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atgādinām, ka, runājot par ķiplokiem, atkarībā no audzēšanas laika, izšķir vasaras, ziemas un universālā tipa ķiplokus. Šoreiz saulītē izcelsim tieši ziemas ķiplokus, kurus Latvijā audzē vairākas ģimenes un arī lielie uzņēmumi.

Esam sarūpējuši stāstus no Olaines, Madonas un Balvu novadiem. Šajos novados dzīvo trīs iedvesmojošas un čaklas ģimenes, kuru lielākā aizraušanās ir ziemas ķiploku audzēšana. Rakstos uzzināsi, kā viņi sākuši savu ceļu ķiploku pasaulē, kā tos audzē un arī pārstrādā. Kas tik no ķiplokiem netop! Krāšņi pušķi, sveces, dažādi uzlējumi, pulveri, pesto, marinējumi, saldās mērces, ledenes un ne tikai!

Šie stāsti pierāda – ģimenēs ir liels spēks! Kopā var īstenot sapņus, radīt uzņēmumu un darīt to, par ko sirds gavilē.

Lasi, skaties un iedvesmojies!

Tags

Ciemos Dārzs DELFI plus Ķiploki Lasāmgabali
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form