Rāmēt pašam vai uzticēt speciālistam – noderīgi ierosinājumi ierāmēšanā
Foto: Shutterstock

Teju katra mājās ir kāds mākslas darbs pie sienas vai rāmī ielikta mīļa fotogrāfija – šādas lietas rada personīgāku noskaņu un atgādina īpašus brīžus vai raisa tīkamas asociācijas. To visu var gan paspilgtināt, gan arī nomākt ar rāmju palīdzību, tāpēc svarīgi ir ne tikai izvēlēties atbilstoša lieluma un materiāla, bet arī rāmi pareizi pielikt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Varētu domāt, ka rāmim nemaz nav tik izšķirīga loma, tomēr jebkurš ierāmēšanas speciālists piekritīs apgalvojumam, ka rāmis pat ļoti ietekmē to, kā darbs izskatīsies pie sienas. Par rāmju izvēli, to pielikšanu un kopšanu ''Tava Māja'' lasītājiem plašāk stāsta ierāmēšanas darbnīcas ''Ierāmēšana'' vadītājs Jānis Kauliņš.

Platāks un šaurāks, masīvāks un smalkāks, koka un plastikāta – rāmju piedāvājums ir tik plašs, ka dažs labs var par prātot par to, vai vispār tas ir vajadzīgs. Vaicājot meistaram, kādos gadījumos rāmis ir obligāta vajadzība un kad bez tā var iztikt, noskaidrojām, ka tas nepieciešams arī praktisku apsvērumu dēļ. Uzliekot rāmi, jebkuru darbu ir krietni vieglāk piestiprināt pie sienas. Ja fotogrāfijai, izšuvumam vai kādam zīmētam darbam priekšā uzklāj stiklu, tas pasargās no putekļu kārtas, kas arī nav mazsvarīgs noteikums. Turklāt rāmis jebkuram darbam piešķirs pabeigtības sajūtu, skaidro ierāmēšanas speciālists. Izņēmumi noteikti ir kanvas, kurām ir raksturīgi tas, ka malas ir apvilktas ap rāmi – šajos gadījumos ierāmēšana nav tik nepieciešama.

Runājot par rāmju pielāgošanu bildei vai darbam, noteiktu standartu nav, taču meistars iesaka ņemt vērā proporcijas. Piemēram, mazam darbam masīvs rāmis izskatīsies nepiedienīgi, to pašu var teikt, lielai bildei izvēloties smalku rāmi.

Vēl bez izmēriem ļoti liela nozīme ir rāmja krāsai un veidam. Kopumā rāmja piedāvājumu var iedalīt trīs veidos – koka, metāla un plastikāta. Viena piemērotākā rāmja nav, katrs gadījums ir individuāls, taču meistars piekodina, ka mūsdienās plastikātu rāmji ir tik kvalitatīvi un gaumīgi, ka ļoti grūti dažkārt atšķirt īstu koku no plastikāta – imitācijas ir ļoti profesionālas. Runājot par krāsām, speciālists uzsver, ka ar to var gan izcelt, gan nomākt ierāmēto darbu, tāpēc ļoti ieteicams uz ierāmēšanas salonu ierasties ar objektu – fotogrāfiju, gleznu, izšuvumu u.tml.

Rāmēt pašam vai uzticēt speciālistam – noderīgi ierosinājumi ierāmēšanā
Foto: Shutterstock

Meistars atzina, ka ļoti bieži cilvēks ierodas ar konkrētu ideju, taču ne vienmēr pēc tam rezultāts apmierina. Tas tāpēc, ka piedāvājums ir ļoti dažāds. Piemēram, pateikt, ka grib zelta rāmīti – ir ļoti nekonkrēti, jo tie var būt ļoti atšķirīgi gan pēc toņa, gan materiāla un dizaina. Ierāmēšanas meistari noteikti palīdzēs atrast to piemērotāko vēlmēm, parādot arī dažādas alternatīvas, kas varētu labi izskatīties, jo katram rāmim ir savs darbs.

Taujājot, vai ir kādas biežāk pieļautās kļūdas ierāmēšanā, meistars atklāja, ka tā ir nezināšana un nemācēšana to darīt pašam. Izmaksas darba ierāmēšanā pie speciālistiem nav tik lielas, lai censtos to darīt pašu spēkiem, turklāt tiek samaksāts par laiku. Ja pašiem mājās nāksies, visticamāk, stundām ilgi darbu ierāmēt, profesionālis ar piemērotiem darba rīkiem to izdarīs stundas laikā, turklāt kvalitatīvi.

Kas attiecas uz rāmju kopšanu, tā kā tie ir tik dažādi, var arī atšķirties piemērotākās tīrīšanas metodes, taču visdrošākais variants visās situācijās ir putekļu slotiņas izmantošana. Ar tās palīdzību izdosies putekļus aizgaiņāt un arī darbu nesabojāsi, ko nevarētu teikt, ja izmanto slapju lupatu.

Tags

Fotogrāfijas Māksla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form