Vairāki paklāji vienā telpā – kā veiksmīgi kombinēt stilus un tekstūras
Foto: Shutterstock

Paklāji nekad tā īsti nav izgājuši no modes, bet jo īpaši aktuāli šobrīd tos izmantot mazākos formātos, ne tik daudz klājot pa visu grīdu. Kā gaumes robežās izklāt dažādu musturu, krāsas un pat tekstūras paklājus? Ar priekšlikumiem nāk klajā ''Apartment Therapy'' dizaineri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam atklāja interjera dizainere Donna Mondi, šāda ideja ir īpaši piemērota atvērta tipa plānojumiem jeb plašām telpām, kur ir lieli brīvie grīdas laukumi. Šādas telpas ir kā radītas eksperimentēšanai ar paklājiem, taču nevajadzētu arī pārcensties, jo viens kļūmīgs solis var visu neatgriezeniski sabojāt.

Lai arī gribētos domāt, ka paklāji jāpiemeklē līdzīgi, dizainere iesaka rīkoties tieši pretēji un vienā telpā kombinējot dažādas grīdsegas. Tā piemēram, ja viens ir neuzkrītošāks, otru izraudzīties ar ģeometriskiem rakstiem vai ko vēl pamanāmāku. Un šis ieteikums attiecas uz paklājiem pat tad, ja tie nav novietoti ļoti tuvu viens otram – kopskats tāpat būs labāks.

Līdzīgi ir ar krāsu izvēli – ja viens paklājs ir gaišs, nebūt nav tā, ka otru vajag līdzīgā tonalitātē. Tas var būt pilnīgi pretējā krāsu gammā. Ļoti labu efektu panāksi, ja dažādajos paklājos pavīdēs vieni toņi, taču tie nebūs izkārtoti identiskos laukumos, bet katrā paklājā krāsas tiks kombinētas citādāk. Šis priekšlikums ir jāņem vērā, piemēram, tā sauktajos lupatu deķīšos, kas pieejami plašā klāstā un toņu gammā.

Ja telpa nav tik liela, bet ir vēlme pēc dažādiem paklājiem, dizainere ierosina tos klāt vienu virs otra, kaut tikai saskaroties ar stūriem. Šādā gadījumā vidū jāliek lielākais paklājs un malā jāklāj tam pāri mazāka izmēra grīdsega.

Nevajag baidīties no dažādu stilu kombinēšanas, jo nereti šādā salikumā telpa iegūst necerēti labu noformējumu.

Dizainere skaidro, ka nereti ļoti labi var izmantot dažāda izmēra paklājus, klājot tos tieši vienu virs otra. Piemēram, šajā interjerā tumšais paklājs redzams tikai nedaudz, jo mazākā izmēra tepiķis kā spilgts papildinājums aizklāj drūmo laukumu. Šādā veidā labāk izceļas arī raibā paklāja tumšie ornamenti.

Uzdrošinies kombinēt arī pavisam dažādas tekstūras, piemēram, sizala paklāju ar dabīgo ādu un vēl vienu mīkstāku grīdsegas variantu.

Tags

Interjera idejas Paklājs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form