Apgaismojums virtuvē – iespēja radoši izpausties
Foto: Shutterstock

Apgaismojumam virtuvē ir ļoti liela loma, bez tā ēdiena gatavošana būtu krietni sarežģītāks process, un tomēr, ne vienmēr lampām jābūt griestos iebūvētām un nepamanāmām, ar gaismekļiem noteikti var radoši izpausties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī ierasts lielākoties oriģinālus gaismekļus ieviest viesistabās un guļamistabās, ir vērts apdomāt par radošiem risinājumiem arī virtuvē. Ne vienmēr lampām jābūt griestos iekarināmām. Ja virtuves virsma ir gana plaša, var aizlienēt šo ideju, izkārtojot mājīgas galda lampas. Ar tām var radīt mājīgu noskaņu un arī iegūt papildu apgaismojumu darba zonā.

Protams, virtuvē galvenais ievērot to, lai apgaismojums nekad nebūtu pārāk tumšs, tāpēc lieti noderēs lampas, kas izstaro pēc iespējas vairāk un plašāk radīto gaismu, piemēram, šādos stikla kupolos.

Noskaņas iegūšanai var izmantot arī neparastākus dizaina darbus, piemēram, smalku ornamentu metāliskas lampas, kas uz sienām radīs interesantus atspīdumus.

Kā jau virtuvē pienākas, viens no veidiem, kā radoši izpausties - iekarināt lampas, kas darinātas no caurdura vai bļodām. Krāsaini, oriģināli un pamanāmi!

To, ka lampas virtuvē nepilda vien praktiskas funkcijas, pierāda šis interjers, kurā bez iekarinātajām lampām noskaņa noteikti nebūtu tik gaumīga. Tieši izvēlētais apgaismojums ir tas, kas padara virtuves interjeru interesantāku un oriģinālāku.

Stilīgu risinājumu cienītāji novērtēs šo apgaismojuma risinājumu, kas uz visu citu fona izceļas ar vienkāršību, bet tanī pat laikā oriģinalitāti.

Pēdējā laikā ļoti aktuāla izvēle ir kupola formas lampas – tās ir pieskaņojamas dažādiem interjeriem, turklāt apgaismojums no tām tiek vienmērīgi izkliedēts.

Ļaujot vaļu radošajai brīvībai, var ieviest ko līdzīgu šim – lampas lukturos, ko parasti ierasts izkārtot pagalmā, taču arī iekarināti griestos tie izskatās ļoti gaumīgi.

Lampai kā dizaina elementam var izmantot ko līdzīgu šai idejai, izveidojot būrim līdzīgu kupolu, kurā izkārtotas spuldzītes tā, ka tās izskatās kā sveces. Attiecīga stila interjerā šāds elements noteikti kalpos kā spilgts akcents.

Un pat stikla pudeles var kalpot par pamatu lampām.

Tags

Apgaismojums Virtuve
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form