Aicina atvēlēt vietu, kur ikviens var stādīt saulespuķes Ukrainas atbalstam
Foto: Shutterstock

Kopš marta Latvijā cilvēki pilsoniskās sabiedrības iniciētās akcijas "Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu" ietvaros sēj un stāda saulespuķes, tādējādi paužot atbalstu Ukrainas tautai. Lai iespēja izteikt atbalstu šādā veidā būtu visiem, piemēram, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, akcijas organizatori aicina ikvienu, kam ir brīva vieta saulespuķu dobei vai laukam, atvēlēt saulespuķu sēšanai un audzēšanai īpaši atzīmētu zemes laukumu, informē Latvijas pilsoniskās alianses pārstāve.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sabiedrības atsaucība akcijai "Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu" ir liela, taču ar mums ir sazinājušies cilvēki, kuri norāda, ka labprāt iesaistītos akcijā, bet nav pieejams dārzs vai zemes pleķītis, kur droši iestādīt vai iesēt saulespuķes. Tādēļ aicinām ikvienu, kam tas ir iespējams, atvēlēt saulespuķu sēšanai un audzēšanai īpaši atzīmētu zemes laukumu. Piedāvājam šo zemes laukumu atzīmēt ar akcijas simboliku, dodot skaidru signālu, ka šeit ikviens, kurš vēlas, var iesēt savu saulespuķes sēkliņu, kā arī tam, ka šeit rudenī varēs redzēt Ukrainas atbalsta simbolu – saulespuķes," skaidro Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore.

Kā piedalīties akcijā:

  • Līdz jūnija vidum sēt saulespuķes zemē un lolot asniņu līdz izaug zieds. Sēt var savā piemājas dārziņā vai vietās, kur pievienota atpazīstamības zīme "Šeit ir vieta Tavai saulespuķei" (lejupielādējama, klikšķinot šeit).
  • Dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā.
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Saulespuķes Viengadīgās puķes Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form