Modes puķes – hortenzijas. Eksperte iesaka krāšņākās šķirnes dārzam
Foto: Shutterstock

Hortenzijas ir kļuvušas par modes puķēm – to "Tavs Dārzs" ir apgalvojuši ne tikai puķu audzētāji, bet arī stādaudzētavu pārstāvji. Maģiskās un košās dārza "bumbas", kas spēj mainīt krāsu, ir lielisks papildinājums dārzam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tavs Dārzs" skaistākās un krāšņākās hortenziju šķirnes iesaka Zaļenieku kokaudzētavas Rīgas filiāles "Labklājības dārzi" vadītāja Kristiāna Komina-Parfenoviča. Rakstā tālāk vari izlasīt viņas ieteikumus hortenziju audzēšanā, kā arī aprakstu par katru šķirni!

Kā atzīmē eksperte, viņa šoreiz nesniegs ieskatu liellapu hortenziju audzēšanā (Hydrangea macrophylla), jo tās prasa īpašāku kopšanu un bieži vien arī pārziemināšanu noteiktos apstākļos, proti, tās jāpārziemina pagrabā vai kādā citā vēsā telpā, kur ir aptuveni +3 līdz +5 grādi. Šoreiz vairāk par hortenzijām, kas ne tikai stabili augs dobēs, bet arī nav uz ziemu jāpiesedz. Eksperte sniedz ieskatu kokveida (Hydrangea arborescens) un skaraino hortenziju (Hydrangea paniculata) šķirņu dažādībā!

Hortenziju audzēšana


"Hortenzijas ir vasarzaļi krūmi, skaisti ziedoši, samērā lēnaudzīgi. Aug saulainās vai daļēji noēnotās vietās," stāsta speciāliste. Viņa arī piebilst, ka tām patiks dziļas, irdenas, barības vielām bagātas un mitras augsnes, ar skābu reakciju (pH 5,6–5,8). "Stādot labi izmantot arī mikrobioloģiskos augu mēslošanas līdzekļus, kas uzlabos mikroorganismu sastāvu un daudzumu augsnē, turklāt nekaitē ne augam, ne cilvēkam, ne kukaiņiem," iesaka Komina-Parfenoviča.

Tags

Dārza darbi Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form