Atjautīgs veids, kā līdz pēdējam graudiņam iztīrīt kafijas dzirnaviņas
Foto: Shutterstock

Vai tās tiek izmantotas kafijas pupiņu samalšanai vai cukura pārvēršanai smalkā pūderī, jebkurā gadījumā dzirnaviņu tīrīšana nav no vieglākajiem darbiņiem. Tā kā dzirnaviņas tā vienkārši zem tekoša krāna nedrīkst likt un arī trauku mašīna šajā reizē nepalīdzēs, noderīgi būs citi paņēmieni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Var, protams, mēģināt skrubināt gružus ar kādu irbulīti vai drānu un pirkstu palīdzību, bet tāpat neizdosies kārtīgi notīrīt asmeni un spraugas ap tām. Šim nolūkam ļoti noderīgi būs rīsi – nevārīti. Vispirms rūpīgi iztīri dzirnaviņas no redzamajiem netīrumiem – izber jau samaltos krikumus. Ieber sauju rīsus dzirnaviņās un ieslēdz ierīci – asmens ne vien smalkās drupačās samals rīsus, bet, pateicoties tam, izdabūs no spraugām visus gružus, notīrīs asmeni un pie viena absorbēs visas nepatīkamās smakas, raksta ''Apartmen Therapy''.

Nav nozīmes tam, kādus rīsus izmanto, derēs jebkuri, galvenais nevārīti. Pirmajā brīdī varbūt šķitīs, ka rīsi nekādu labumu nedara, bet ļauj ierīcei darboties ilgāk par dažām sekundēm – vismaz divas minūtes. Ja dzirnaviņas ir īpaši netīras, izber pirmajā reizē samaltos rīsus un tad iepildi jaunus un vēlreiz tos samal. Dažreiz vajadzīgi vairāki piegājieni, lai dzirnaviņas atgūtu sākotnējo tīrību.

Tags

Dienas padoms Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form