Ko darīt, ja aizdambējusies izlietne?
Foto: Shutterstock

Ar aizdambējušos izlietni katram no mums nākas saskarties, tāpēc par ļaunu nenāks, iegaumēt dažus veidus, kā šādas situācijas vērst par labu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms ķeries klāt pie kāda padoma izmantošanas, atbrīvo izlietnes saturu no ēdiena paliekām, jo tas var kavēt aizdambējuma novēršanu.

Aizdambējušos izlietni ļoti labi var vērst par labu, izmantojot dzeramo sodu un etiķi. Ieber tasi dzeramās sodas notekā vai izlietnē (ja tā ir pilna ar ūdeni) un tad pievieno tasi baltā etiķa. Izlietnes saturs sāks putot un pēc mirkļa tas aizskalos prom visu izlietnes saturu un attīrīs notekas cauruli no iekšpuses. Pēc tam ieteicams izlietni izmazgāt ar trauku mazgājamo līdzekli, lai nepaliktu nosēdumi.

Daudzu pārbaudīta vērtība ir vakuuma pumpis, kas ļoti labi attīra ne tikai aizdambējušos izlietni, bet arī podu, dušas kabīni un citas notekas vietas.


Veikalos bez speciāliem līdzekļiem šķidrā veidā, kas paredzēti aizdambējuma novēršanai, ir arī granulu veida līdzeklis, kas veiksmīgi attīrīs aizdambējušās caurules un iznīcinās kanalizācijā esošās baktērijas.

Pārbaudīta vērtība esot arī kokakolas izmantošana, jo tā ļoti labi attīra caurules un novērš aizsērējumus. Šādai vajadzībai gan nepieciešami vairāki litri, vismaz 2-3, taču arī šo veidu ir vērts izmēģināt.

Tags

Dienas padoms Izlietne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form