Video pamācības, kā izveidot sīpolu un ķiploku virtenes
Foto: Shutterstock

Straujiem soļiem tuvojas rudens, un ir sācies aktīvākais ražas novākšanas laiks. Gatavojas arī sīpoli un ķiploki. Estētiski pievilcīgs un arī noderīgs ir vēsturiski izmantotais sīpolu un ķiploku uzglabāšanas veids – pīšana pīnēs. Šāda dekoratīva virtene rotās teju ikvienu virtuvi, kā arī nodrošinās pareizu gaisa cirkulāciju, un dārza labumi nesabojāsies tik ātri, kā vienkārši glabājoties groziņā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sīpolu virtene

Šajā gadījumā kopā nepieciešami 13 sīpoli un divus metrus gara aukla, tomēr daudzumu un auklas garumu katrs var pielāgot vajadzībām. Sākumā ņem trīs lielākos sīpolus, izveido no tiem mazu "sainīti", pie pamatnes sasienot visus trīs kopā. Pie sainīša pamatnes virspusē novieto vēl vienu lielāku sīpolu un to iepin virtenē, līdzīgi kā pin bizi no trim celiņiem (šajā gadījumā pīšanai izmanto sīpolu kātus). Nākamajā kārtā ņem divus mazākus sīpolus un novieto vienu pretim otram. Atkal veic pīšanas kustības, kamēr sīpoli nostiprināti virtenē.

Līdzīgus soļus (viens liels sīpols centrā, pēc tam divi mazāki no malām) atkārto, kamēr virtenē iepīti visi sīpoli. Kātus turpina pīt, līdz tie beidzas. Bizes galus noloka zem virtenes un nostiprina ar auklu.

Video pamācība sīpolu virtenei:

Ķiploku virtene

Visai līdzīgi tas darāms arī ar novāktajām ķiploka galviņām, kam vēl saglabājušies kātiņi. Ja kātiņi ir gana stingri, var iztikt arī bez auklas un pīt tos no kātiem. Sākumā pirmās trīs ķiploka galviņas sapin tā pamatīgāk, aptinot kātiņu apkārt galviņai, lai pinums stingrāk turētos. No kātiem turpini veidot pīni, cik vien garu vēlies, atstājot arī sapītos kātus, lai virteni būtu vieglāk kur iekārt.

Video pamācība ķiploku virtenei:

Svarīgi būtu atzīmēt, ka ilgtermiņa uzglabāšanai tomēr piemērotākas būtu vēsas un labi vēdinātas telpas, tomēr, ja zini, ka labumi tiks visai ātri apēsti, iekarini virtenes kaut kur virtuvē, un tās kalpos arī dekoratīviem nolūkiem.

Tags

Ķiploki Sīpoli
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form