Viltīgi paņēmieni, kā blēdīties ar mājas tīrību
Foto: Shutterstock

Piekritīsiet, ka reizēm nav ne mazākās vēlmes tīrīt māju, tāpēc jāpielieto viltīgi paņēmieni, lai māja izskatītos tīrāka nekā tā patiesībā ir.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šos viltīgos paņēmienus apkopojis portāls "House and home", un tie tiešām būs īsts glābiņš tajos brīžos, kad neplānoti ciemos pieteikušies viesi.

  • Šajā rakstā vari apskatīt 10 tīrīšanas kļūdas, kas māju padara vēl netīrāku.

Koncentrējies un tīri tās telpas vai stūrīšus, kurus redzēs viesi. Izplāno iespējamo viesu pārvietošanos savās mājās. Iespējams, ka it nemaz nav vērts pūlēties kārtot bērnistabu, bet noteikti viņu ceļš vedīs uz virtuvi, labierīcībām un arī viesistabu.

Tīri putekļus pārdomāti – sāc ar lielākajiem netīrumu perēkļiem, kurus pamanīs draugi, piemēram, notīri galdiņus, virsmas, televizoru, kamīnu, kā arī tualeti un spoguļus.

Iztīri vannasistabu. Protams, netīra vannasistaba ir lielāks grēks par netīru televizoru, tāpēc par šo telpu nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst. Pārliecinies, vai pirms viesu ierašanās tā spīd un laistās. Nav pat vajadzīga lielā tīrīšana, ja ir pavisam maz laika, tadā gadījumā veikli ar lupatiņu pārej pāri virsmām, spogulim un jaucējkrānam. Tāpat neaizmirsti uzlikt svaigu dvieli, lai viesiem būtu patīkami slaucīt rokas.

Piešķir telpai aromātu. Tu būsi pārsteigts par to, kā telpa izmainās, ja tajā iededz aromātisku sveci, uz galda vāzē ieliek ziedus vai arī iegādājas smaržīgos kociņus. Kā norāda portāls, viesiem šķitīs, ka māja ir tīrāka, ja to apvīs patīkams aromāts.

No telpām aizvāc lieko. Reizēm telpās sakrājas lietas, kur tām it nemaz nevajadzētu būt. Kā iesaka portāls, šīs lietas var ātri salikt kastēs un pārvietot uz citu telpu vai paslēpt aiz durvīm, lai tās vēlāk sakārtotu.

Tiec galā ar netīrajiem traukiem. Ja virtuvē gaida trauku kalns, tad nekavējoties to ieliec trauku mazgājamajā mašīnā vai nomazgā. Ja nav trauku mazgājamās mašīnas, mazgāšanu sāc ar lielākajiem traukiem vai katliem un pannām. Laika trūkuma dēļ portāls iesaka arī blēdīties un traukus paslēpt, bet pēc viesu aizbraukšanas tos nomazgāt.

Iztīri grīdas. Šis ir viens no ātrākajiem veidiem, lai māju padarītu par kripatiņu tīrāku. Ja nav laika grīdas sūkt ar putekļusūcēju, tad izslauki vien ar birsti.

Savukārt šeit būs vairāki "Tava Māja" apkopotie padomraksti, kas palīdzēs ieviest skaidrību, kā telpu raiti sakopt dažu minūšu laikā.

Tags

Dienas padoms Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form