Foto: Shutterstock
Pirms svētkiem savs mājoklis jāsapoš, lai dienā, kad svētki jau ir pienākuši, nebūtu steigā jāskraida ar tīrāmajām lupatiņām vai birsti. Lai gan šķiet, ka mājoklis spīd un laistās no krāšņuma, dažas no tīrīšanas darbībām var sekmēt tieši pretējo, proti, mājokli padarīt vēl netīrāku.

Iedvesmojoties "Taste of Home", aplūkojam 10 tīrīšanas kļūdas, kas mājokli padara vēl netīrāku.

Tās pašas lupatiņas izmantošana visā mājoklī

Viena no pieļautajām kļūdām, kuru, teiksim atklāti — pieļauj noteikti daudzi, ir tās pašas lupatiņas izmantošana, lai notīrītu pilnīgi visu savā mājoklī. Neskatoties uz to, ka tiek lietots tīrīšanas līdzeklis un lupatiņa tiek iztīrīta, kad tā apķeb ar netīrumiem, tomēr nav ieteicams visām virsmām izmantot vienu tīrāmo. Kā skaidro portāls, tad no vienas virsmas netīrumi ar lupatiņu tiek pārnesti uz nākamo. Piemēram, virtuves netīrumi pēkšņi nonāk guļamistabā, bet tualetes — virtuvē.

Ko darīt lietas labā? Portāls iesaka izmantot katrai telpai vai virsmai savu mikrošķiedras lupatiņu. Var arī ņemt talkā papīra dvieli, bet atceries — šāda tīrīšana būs diezgan izšķērdīga. "Taste of Home" eksperti iesaka mikrošķiedras lupatiņas pēc katras tīrīšanas reizes mazgāt veļas mašīnā.

Putekļu slotiņas izmantošana

Foto: Shutterstock
Cik gan dažādās filmās un reklāmās nav manīts šķietami efektīvais putekļu notriekšanas veids ar putekļu slotiņu, bet tā nebūt nav! Izrādās, ka putekļu slotiņas izmantošana ir arī viens no veidiem, kas māju padara tikai netīrāku. Noslaucītie putekļi nokrīt uz grīdas vai "pārlido" uz citām virsmām mājoklī.

Ko darīt lietas labā? Tā vietā labāk izmanto iepriekš minētās mikrošķiedras lupatiņas vai papīra dvieli, lai šos putekļus uzreiz savāktu. Neaizmirsti arī par piemērotiem virsmu tīrīšanas šķidrumiem, jo ne viss, kas der vienam — der visam!

Putekļu sūcēja neiztīrīšana

Foto: Shutterstock
Kad filtri kādu laiku nav tīrīti vai mainīti, tad ne tikai putekļu sūcējs nepilda tik labi savu funkciju, bet tad arī pastāv liela iespēja, ka netīrumi tiek izpūsti atpakaļ gaisā un paklājs atkal ir netīrs. Šajā rakstā varēsi izlasīt padomus, lai uzfrišinātu savu putekļu sūcēju.
  • Šeit vari uzzināt, kas ir 13 lietas, ko nevajadzētu tīrīt ar putekļu sūcēju.

Ko darīt lietas labā? Nomaini filtrus vai putekļu maisiņus katru reizi, kad tie kļūst netīri. Kārtīgi notīri filtrus ar lupatiņu, lai putekļu sūcējs būtu gluži kā no veikala atnests. Turklāt — ar tīriem un kārtībā savestiem darba rīkiem taču ir patīkamāk strādāt, vai ne tā?

Jebkura virtuves piederuma ievietošana trauku mašīnā

Foto: Shutterstock

Ķiploku spiedes vai rīves ievietošana trauku mazgājamajā mašīnā nav tā pati ieteicamākā ideja, jo mazos krikumiņus tai būs grūti iztīrīt. Ja no rievām nav iztīrītas ēdienu paliekas, tad tās var sākt pelēt. Tāpat atceries, ka ir virkne citu lietu, kuras noteikti nevajadzētu mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Šeit varēsi apskatīt 14 lietas, kuras nevajadzētu ievietot tajā.

  • Kādas ir tipiskākās kļūdas trauku mašīnas ikdienas lietošanā, lasi šeit.

Ko darīt lietas labā? Šos priekšmetus labāk mazgā ar rokām, jo tad būsi drošs, ka tie tiks rūpīgi izmazgāti, jo varēsi pievērst uzmanību arī mazākajām trauku rievām un caurumiem, kuri ir saķepuši ar ēdienu.

Tualetes birstes novietošana

Foto: Shutterstock

Vēl viena no kļūdām, kas tiek pieļauta — tualetes birstes novietošana trauciņā uzreiz pēc izmantošanas. Pēc tam tualetes birstes trauciņā un pašā birstē saķep izkārnīju paliekas, kā arī savairojas baktērijas. Kad kāds atkal izmantos šo birsti, tad atkal tualetes pods būs klāts ar baktērijām.

  • Šajā rakstā varēsi atrast padomus, lai efektīvi notīrītu tualetes poda virsmu, bet šeit varēsi izlasīt vērtīgus ieteikumus klozetpoda tīrīšanai.

Ko darīt lietas labā? Portāls iesaka pēc lietošanas tualetes birstei ļaut nožūt. Savukārt "Tava Māja'" iesaka iepildīt tualetes birstes turētājā ieliet dezinficējošu šķidrumu.

Izlietnes tīrīšana

Foto: Shutterstock
Arī izlietne ir pilna ar baktērijām, tāpēc noteikti nevajadzētu aizmirst arī par tās iztīrīšanu. Neaizmirsti ne tikai no tās izņemt ārā ēdiena paliekas, bet arī tās noteku palutināt ar kādu tīrīšanas līdzekli.

Ko darīt lietas labā? Kad izmanto izlietni, tad neaizmirsti to arī iztīrīt! Noslauki ar drānu, izmanto tīrīšanas līdzekļus vai arī izmanto sodu, lai atkal padarītu spodru izlietni.

Grīdu tīrīšana

Foto: Shutterstock

Ierasts, ka sākumā mājā tiek izslaucītas grīdas, bet tikai tad ķeras klāt pārējai virsmu tīrīšanai. Izrādās, ka šāda secība ir pilnīgi ačgārna. Jo pēc tam putekļi un drupačas, kas ir uz galda vai virsmām — atkal nokrīt uz grīdas.

  • Mazgāšanas padomus un ieteicamos līdzekļus grīdas tīrīšanai vari izlasīt šeit.

Ko darīt lietas labā? Sākt māju tīrīt no augšas, proti, no plauktiem, skapjiem vai galdiem. Sāc ar logiem, bet pēc tam virzies uz mēbelēm. Beigās tikai sakop grīdu.

Tīrīšanas līdzekļu izsmidzināšana

Foto: Shutterstock
Kā norāda portāls, tad pie kļūdām pieskaitāma arī tīrīšanas līdzekļu izsmidzināšana pa taisno uz virsmām. Ja uz virsmas tiek uzsmidzināts šķidrums, tad tas ilgstošā rezultātā var izraisīt virsmas bojāšanos, piemēram, var atlobīties kādas detaļas. Tāpat arī tas var virsmu padarīt taukainu un pleķainu. Piekritīsiet, ka uzsmidzināti līdzekļi uz logu virsmām rada švīkas, ja tie uzreiz netiek notīrīti.
  • Ja neesi atbalstītājs veikalos nopērkamajiem tīrīšanas līdzekļiem, tad šajā rakstā varēsi izpētīt pašgatavotos tīrīšanas līdzekļus, kā arī tos pielietot savās mājās. Savukārt šeit uzzini, kuriem sešiem tīrīšanas palīgrīkiem jābūt uzkopšanas līdzekļu sarakstā.

Ko darīt lietas labā? Labāk nesmidzināt pa tiešo uz virsmas, bet gan to darīt vispirms uz lupatiņas, sūkļa vai arī virtuves dvieļa.

Veļas mašīnas netīrīšana

Foto: Shutterstock
Lai gan šķiet, ka veļas mašīnai nav nepieciešama tīrīšana — tā nebūt nav. Arī no drēbēm mēdz sakrāties netīrumi, dažādi dzijas gabaliņi, neizņemtas salvešu paliekas un kas tik vēl nē. Rūpīgi pārbaudi gumijas apmali pie durvīm, kārtīgi ar tīrāmajiem līdzekļiem tās izmazgā, kā arī neaizmirsti notīrīt veļas mašīnas stiklu, kā arī iztīri filtrus. Nav taču patīkami, ka drēbes mazgājas netīrā veļas mazgājamajā mašīnā.
  • Kā pareizi rūpēties par veļas mašīnu, lasi šeit. Savukārt šeit varēsi noskaidrot, kāpēc nereti pēc mazgāšanas veļa paliek smirdīga.

Ko darīt lietas labā? Pēc katras mazgāšanas reizes nepieciešams savu veļas mazgājamo mašīnu iztīrīt. Tas ir attiecināms ne tikai par tās ārpusi, bet arī iekšpusi. Talkā var nākt soda, kura jāieber pulvera nodalījumā. Tā lieliski attīrīs gan pašu nodalījumu, gan ierīci no nosēdumiem. Tāpat reizi pa reizei veļasmašīnu var izlaist, bet tikai tad nepieciešams to noregulēt uz karstāko režīmu, jo karstais ūdens likvidēs visus nosēdumus un smaku rosinošās nogulsnes. Neaizmirsti arī ierīci regulāri vēdināt!

Dēlīša mazgāšana ar trauku mazgājamajiem līdzekļiem

Foto: Shutterstock
Lai arī šķiet, ka trauku mazgājamie līdzekļi lieliski notīra ēdiena paliekas no virtuves dēlīšiem, ar to ir par maz, jo tāpat griezuma vietās mēdz sakrāties ēdiena paliekas, kuras nevar no dēlīša iztīrīt. Proti, runa ir par dēlīšiem, kuriem laika gaitā jau ir redzamas švīkas un iegriezumi. Kā skaidro portāls, tad tieši šajās vietās sakrājas ēdiens, kas ir lieliska vieta, kur perināties baktērijām. Šādi baktērijas tiek pārnestas uz jebkuru citu produktu, kuru vēlaties sagriezt. Tāpat liec aiz auss, ka koka dēlīšus nevajadzētu ilgstoši turēt ūdenī, kur nu vēl trauku mazgājamajā mašīnā, jo tie var deformēties!
  • Noderīgus padomus, kā kopt un mazgāt dažādu materiālu virtuves dēlīšus, lasi šajā rakstā. Savukārt šeit un te vari smelties citus padomus, lai efektīvi iztīrītu virtuves dēlīti no nepatīkamā aromāta un arī ēdiena paliekām.

Ko darīt lietas labā? Kā jau iepriekš minēts, tad nemazgāt koka dēlīšus trauku mazgājamajā mašīnā. Savukārt plastmasas dēlīšus tā vietā var kārtīgi izkarsēt karstā un verdošā ūdenī. Tāpat lielisku efektu iegūsi, ja dēlīti bagātīgi ieziedīsi ar sāli, bet pēc tam norīvēsi ar citronu un to noskalosi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!