Foto: Shutterstock
Piekritīsiet, ka pēc darba allaž ir neliels nogurums, tāpēc ir vēlme atlikt visus mājas darbus uz kādu nenoteiktu laiku. Labāk gan šo slinkumu pārvarēt, kā arī ķerties klāt darāmajiem darbiem uzreiz, lai pēc tam baudītu kārtīgu un pelnītu atpūtu.

Iedvesmojoties no "Apartment therapy", piedāvājam sešus pavisam viegli izdarāmus darbiņus, kurus varēs veikt pat ar darba drēbēm mugurā.

Notīri galdu vai skapīšu virsmas, kā arī visu apkārt izlietnei. Šis mazais darbiņš ātri vien dos sajūtu, ka dzīvoklis ir par kripatiņu tīrāks. Ja uz galdiem atrodas kaut kas lieks un nevajadzīgs, tad novieto to tam paredzētajā vietā.

  • 10 virtuves uzkopšanas darbiņus, kas būs paveicami minūtes laikā vai pat mazāk, lasi šeit.

Virtuves darāmo darbu sarakstā neaizmirsti arī par savu netīro trauku nomazgāšanu, pat ja tā ir kafijas krūze, kas no rīta cēliena ir palikusi nenomazgāta. Tāpat arī pārbaudi savu kafijas kanniņu, kafijas automātu vai tējas kanniņu - varbūt šīs ierīces palikušas neiztīrītas. Piekritīsiet, ka dzēriens tomēr labāk garšo no tīriem traukiem.

Veļas mazgāšanai nav nepieciešams ieviest speciālu dienu, kad tiek mazgāta un šķirota netīrā veļa. Drēbju kaudzi veļas mašīnā vari ielikt arī pēc darba. Kamēr baudīsi rāmo un nesteidzīgo vakara atpūtu, tikmēr drēbes mazgāsies, bet pēc tam tās nāksies izņemt, kas nemaz neaizņem tik daudz laika.

  • Šajā rakstā varēsi izlasīt izplatītākās kļūdas un ieteikumus dažādu tekstiliju mazgāšanā.

Par logu mazgāšanu nav jāatceras tikai vasarā vai pavasarī, bet arī ikdienā. Tas uzreiz nenozīmē, ka ir jātaisa milzu ģenerāltīrīšana, bet vari arī ar speciālajiem logu tīrīšanas līdzekļiem katru dienu pāriet pāri stikla virsmām kaut vai no telpas iekšpuses. Velti tam kādas piecas minūtes sava dārgā laika, bet rezultāts būs to vērts, jo uzreiz liksies, ka telpā labāk ieplūst gaisma.

Kur gan bez īstas klasikas mājokļa tīrīšanā un uzkopšanā — grīdu slaucīšanas! Lai gan šis darbiņš šķiet pašsaprotams, nereti māc slinkums, kā rezultātā grīdu slaucīšana tiek atlikta uz nenoteiktu laiku. Liec slinkumu pie malas, paņem birsti vai putekļusūcēju, lai savu māju padarītu par kripatiņu tīrāku!

Ja tomēr nevari rast motivāciju mājas darbiem, tad, iespējams, palīgā var nākt šis raksts, kurā ir ieteikumi, lai sevi motivētu rosīties mājoklī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!