Īstās krāsas meklējumos: kā izvēlēties pareizo bundžiņu
Foto: Shutterstock

Lielākoties visi krāsu sienām izvēlas pēc tīkamākā toņa, un tas nav nepareizi, tomēr liela uzmanība jāvērš arī uz konkrēto telpu – vai šis tonis derēs konkrētajai istabai. Bez patikas vai nepatikas liela loma ir apgaismojumam telpā un arī pēc tā var izvēlēties piemērotākos krāsu toņus, kas nešķitīs no rīta pārlieku gaiši vai vakarā drūmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viena un tā pati krāsa dažādās telpās var izskatīties ļoti dažādi, jo atkarībā no apgaismojuma, noskaņa tomēr mainās. Istabā ir logi un saule tur iespīd lielāko dienas daļu vai tikai vakaru, apgaismojums ir vairāk mākslīgais vai tas kalpo tikai vēlā vakarā – tas viss ietekmē to, kā krāsojums izskatīsies. Tāpēc ''Sadolin'' krāsu speciālisti apkopojuši padomus dažādām telpām un tām piemērotākajām krāsām.

Telpas, kurās visu dienu ir saules gaisma

Šīs telpas iekārtot ir visvieglāk, un arī krāsu izvēle nebūs tik apgrūtinoša. Saulainām telpām derēs praktiski jebkura krāsa, bet vislabāk kādi neitrāli toņi, kas nav pārlieku spilgti. Pie šādām telpām noteikti jāizmanto dabīgais apgaismojums savā labā – izvēlies bālākus toņus, kas gaismu atstaros vēl vairāk, radot telpā gaišu, gaisīgu atmosfēru. Toties zeltaini toņi piešķirs saulainu efektu, bet gaiši zilie toņi radīs vēsu, nomierinošu krāsu salikumu. Ja vēlies ko drosmīgāku, zini, ka arī piesātināti toņi šādā apgaismojumā izskatīsies ļoti izteiksmīgi.

Telpas, kurās iespīd rīta saule

Telpas, kurās ir saullēkta gaisma, dienas laikā piedzīvo visvairāk gaismas variāciju. Saullēkta laikā gaismai ir viegli rozā pieskāriens, kas vēlāk no rīta strauji kļūst zilāks. Vēl vēlāk, saulei pārvietojoties, telpā var būt diezgan ēnaina sajūta. Lai pēc iespējas labāk izmantotu apgaismojumu telpā visos diennakts laikos, nokrāso sienas bāli zilas vai zaļas – telpa atdzīvosies rīta saules gaismā, taču joprojām būs svaiga un gaiša arī pēcpusdienā.

Telpas, kurās saule iespīd vēlā pēcpusdienā

Šīs telpas parasti būs vēsākas rītos un uzsils vēlāk dienas gaitā, tādēļ izvēlies saulaini dzeltenos toņus, lai radītu gaišu, aicinošu rīta telpu, vai vēsākus toņus nomierinošai telpai, kurā atpūsties vēlāk.

Vērts atcerēties, ka bāli pelēkie toņi labi izskatīsies visur, arī tad, ja izvairies no zilām piekrāsām, tie būs gana silti no rītiem un gaiši un gaisīgi pēcpusdienās.

Telpas, kurās nav daudz dabīgā apgaismojuma

Telpas, kurās jebkurā diennakts laikā nav daudz saules gaismas, var šķist nedaudz aukstas, tādēļ ir laba doma izvēlēties siltus toņus, lai telpa nešķistu pārāk vēsa un drūma. Tumši oranžie un bagātīgi zelta toņi piešķirs siltumu tāpat kā neitrālās krāsas ar sarkanu pieskaņu.

Telpas ar mākslīgo apgaismojumu

Dzeltenas spuldzes un sveču gaisma skaisti izceļ siltos toņus, piemēram, sarkanos un oranžos, tādēļ sarkana krāsa ir tik populāra izvēle ēdamistabām, viesistabām un citām telpām, kuras lielākoties izmanto vakarā.

Baltas spuldzes rada dienas gaismai līdzīgāku gaismu, kas padara krāsu izvēli daudzpusīgāku – vari izvēlēties, cik vien bālu vai košu krāsu vēlies, un tās visas izskatīsies lieliski.

LED spuldzes parasti rada zilganu spīdumu, ko vari papildināt ar vēsiem pasteļtoņiem, lai radītu mūsdienīgu tēlu, vai pretstatīt ar siltiem dzelteniem toņiem.

Ieteikums! Kad krāsu konkrētajai telpai esi izvēlējies, pirms krāso visus sienas laukumu, izmēģini to telpā. Nokrāso ar iegādāto krāsu A4 papīra lapu vai sienas fragmentu, un novērtē, kā krāsa izskatās dažādos diennakts laikos dažādā apgaismojumā.

Tags

Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form