Kas jāzina pirms flīžu iegādes
Foto: Shutterstock

Ja esi lēmis par labu flīzēm kādā telpā, svarīgi pirms tam izdomāt ne tikai aptuveno, vēlamo dizainu, bet arī saprast, cik lielu laukumu ar tām vēlies noklāt, kāda tipa flīzes vēlies un citas svarīgas nianses, un par tām tev atgādina ''Tava Māja''.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms iegādājies kādas flīzes par labu dizainam, noskaidro, kāda ir flīžu nodilumizturība, noturība pret mehāniskiem kā arī ķīmiskiem līdzekļiem un kādas ir to pretslīdes īpašības. Tas jāņem vērā, atkarībā no tā, kurā telpā flīzes plānotas, piemēram, virtuvē grīdai ir liela noslodze, savukārt koridorī ne tik liela.

Viena no lietām, kas jāpatur prātā – pirms iegādājies flīzes, precīzi jāzina telpas vai laukuma izmērs, kur tās plānots ieklāt. Nereti flīzes pietrūkst, un tad var būt grūtības tās piepirkt klāt. Kad zināms precīzs flīžu skaits, kas jāiegādājas, pierēķini klāt vēl 10-15% materiāla, ko pietaupīt saplīšanas riska gadījumiem un piegriešanas zaudējumiem. Ieteicams arī pēc flīžu ieklāšanas vairākas pietaupīt, jo pēc kāda laika tehnisku triecienu vai citu bojājumu dēļ tās var nākties kādā posmā atjaunot.

Tikpat būtiski zināt flīžu ieklāšanas tehniku, izvietojumu jeb rakstu, kā arī paredzēto šuvju platumu.
Ņem vērā, ka jo vairāk šuvju, jo lielāks ir flīžu virsmas pretslīdes efekts. Tieši tāpēc dizaineri bieži iesaka liela izmēra flīzes kombinēt ar mazākām mozaīka flīzēm.

Pievēršot uzmanību pulētām flīzēm, nebūt nav tā, ka uz tām slīdēs vairāk, nekā citām. Tām ir pat lielāks pretslīdes efekts, tāpēc šis ir tikai maldīgs priekšstats.

Ja interesējies par to, kas ietekmē flīžu izcenojumu, tad zini – sarkanā māla flīzes vienmēr būs lētākas par baltā māla ražotajām, tās atšķiras arī pēc ražošanas tehnoloģijas, dizaina iespējām un, protams, kvalitātes. Kas attiecas uz flīzēm, šī nav tā joma, kurā būtu vērts ietaupīt uz kvalitātes rēķina.

Kolīdz flīzes ir ieklātas, šuves ieteicams novaskot. Ja to neizdarīs, starp flīzēm krāsies netīrumi, savukārt vasks kalpos kā aizsargslānis.

Pēc veiksmīgi ieklāta flīžu seguma noteikti parūpējies par to, lai tās allaž būtu kā jaunas. Iegādājies speciālas eļļas flīžu kopšanai.

Ja esi lēmis flīzes ieklāt saviem spēkiem, meistara padomus šajā jautājumā, lai rezultāts godam kalpotu, lasi šeit.

Tags

Grīdas flīzes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form