Klupšanas akmeņi sapņu mājas būvniecībā
Foto: Shutterstock

Līdz ar ilgi gaidītā pavasara atnākšanu, sarosās arī visi tie, kam aktuāla savas ģimenes ligzdiņas vīšana, un aktuāli kļūst viss par un ap mājas būvniecību. Lai arī sapņi katram par māju ir savi un divas vienādas mājas būtu grūti atrast, tas nenozīmē, ka nav novērojamas kādas kopīgas tendences, no kurām mācīties un gūt pieredzi. Tad nu lūk, būvinženiera ieteikumi, kam pievērst uzmanību ceļā uz savu sapņu māju!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina ''Swedbank'' apkopotie dati, pērn par trešdaļu augusi cilvēku interese par savas privātmājas būvniecību, un šī tendence turpinās arī šogad – pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc finansējuma sava mājokļa būvniecībai audzis vēl par 35 procentiem, salīdzinot ar šo pašu periodu pirms gada, un tas arvien turpina augt, apliecinot, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju šobrīd steidz īstenot sapni par savu privātmāju, biežāk izvēloties to būvēt paši. Šī iemesla dēļ ''Tava Māja'' piedalījās speciālistu diskusijā par privātmāju būvniecības tendencēm Latvijā, minot arī konkrētus ieteikumus, ko un kā darīt tiem, kam šī joma ir aktuāla.

Interesanti fakti

Pirms diskusijā pievērsāmies praktiskajiem jautājumiem, statistika atklāj interesantus faktus. Lai gan lielākā daļa cilvēku aizvien izvēlas mājokli Pierīgā, pēdējo divu gadu laikā iedzīvotāju vidū arvien populārāka kļūst izvēle par labu dzīvesvietai reģionos un ap 50 kilometru attālumā no Rīgas. Tā Pierīgā izvēlas dzīvot 49 procentu iedzīvotāju, savukārt 50 km attālumā no Rīgas šobrīd vēlas dzīvot jau katrs ceturtais (24 procenti), bet reģionos – katrs desmitais (14 procenti). ''Tava Māja'' jau rakstīja par to, cik izteikta lielummānija latviešiem piemīt attiecībā pret māju būvniecību, un tas atspoguļojas arī statistikā – visbiežāk iedzīvotāji izvēlas būvēt līdz 200 kvadrātmetru lielas mājas (61 procents), taču samērā liela sabiedrības daļa aizvien dod priekšroku privātmājām, kuru kopējā platība pārsniedz 250 kvadrātmetrus (28 procenti).

Tad, kad pērkam lietotu mašīnu, pavisam ierasta prakse ir gan pašiem potenciālo automobili pārbaudīt un nogādāt automehāniķu rokās, lai pārbaudītu tā tehnisko stāvokli. Tieši tā pat vajadzētu attiekties pret mājas būvniecību, it īpaši tāpēc, ka tas ir nesalīdzinoši dārgāks ieguldījums. Edgars Krasņikovskis, būvinženieris

"Lai gan vidējās būvniecības izmaksas ir augušas, cilvēki arvien biežāk izšķiras par labu kvalitātei – izvēloties labākus apdares materiālus un inženiertehniskos risinājumus. Turklāt par zināmu sabiedrības briedumu liecina arī tas, ka tiek būvētas mazākas platības ēkas, biežāk izvēloties vienstāvu, gatavu projektu namus," stāstīja Normunds Dūcis, ''Swedbank'' Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Būvniecība Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form