Krāsas paliekas uz apģērba un otām – kā ar glanci pabeigt krāsošanu
Foto: Shutterstock

Ja alksti pēc pārvērtībām telpām, sienu pārkrāsošana ir viens no labākajiem veidiem, kā radīt pavisam svaigu noskaņu. Vien nokrāsojot sienas, telpa uzreiz izskatīsies pavisam citādāka, taču, lai viss noritētu gludi, jāparūpējas par telpu krāsas žūšanai, bet, lai instrumenti katrā krāsošanas reizē nebūtu jāpērk jauni, palūko padomus, kā saglabāt otas un pārpalikušo krāsas bundžu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja vēlies rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par to, kā pareizi krāsot sienas, lūko šo rakstu. Bet, ja meklē padomus īstās krāsas izvēlei, palūko speciālista ieteikumus, kādiem uzrakstiem pievērst uzmanību uz krāsu bundžām.

Lai svaigais krāsojums labāk nožūtu, parūpējies, lai telpā būtu siltāka gaisa temperatūra, bet gaisa mitrums zemāks par 50 procentiem. Krāsas nožūšanai nepieciešama arī vēdināšana. Tas, ka krāsas virskārta ir nožuvusi, vēl nenozīmē, ka virsma nožuvusi pilnībā, tāpēc vienmēr ņem vērā ražotāja norādījumus par krāsas nožūšanas laiku. Vēl jāņem vērā, ka svaigi krāsotā siena vēl nav gatava lielai slodzei, piemēram, plauktu un smagnēju gleznu stiprināšanai u.tml. Jāpaiet aptuveni mēnesim, līdz krāsa iegūst savu galējo cietību un nodilumizturību.

Gadījumā, ja pāri palikusi krāsa, bet zini, ka tā vēl noderēs, rūpīgi aizver trauka vāku, jo pat neliela šķirba veicinās krāsas izžūšanu. Vēl labāk, ja apgriezīsi bundžu otrādi – tad vāku padarīsi hermētisku. Ja vēlies atbrīvoties no pārpalikumiem, šķidro krāsas atlikumu nogādā bīstamo atkritumu savākšanas punktā, bet pašu iepakojumu nodod atkārtotai apstrādei vai atkritumos, ierosina ''Vivacolor''.

Ja paredzēts krāsot jau nākamajā dienā, ļaujot apžūt pirmajai krāsas kārtai, otas vai rullīšus ietin pārtikas plēvē vai iesaiņo vakuuma maisiņā.

Parasti krāsojot sienas vai griestus, neiztrūkstoši ir krāsas pleķi uz apģērba, tad nu šajā sakarā noderēs padoms, kā izmazgāt visdažādāko krāsu traipus. Noderīgs līdzeklis šeit noteikti būs terpentīns!

Tags

Krāsas interjerā Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form