Pieskaņoties kaimiņam vai būt atšķirīgam? Svarīgākais par fasādes krāsošanu
Foto: Shutterstock

Tas, kādas krāsas mājas fasādi katrs izvēlējies, ir temats, kurā katram ir savs viedoklis. Viens piekritīs, ka katrs var izpausties pēc saviem ieskatiem un atļauties kaut vai košākās krāsas, kāds cits vairāk atzīs iekļaušanos apkārtējā vidē. Bet ko par to saka krāsu eksperti un kādus padomus vērts ņemt vērā, pirms izvēlies fasādes krāsojumu, ''Tava Māja'' stāsta ''Caparol'' krāsu tehnoloģe Kristīne Gulbe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tam, kāpēc veikalos krāsu bundžu plaukti ir tik pārpildīti un precēm dažādi, ir iemesls. Ne kura katra krāsa derēs mājas fasādes krāsošanai un joprojām nav tādas universālās krāsas, kas derēs itin visam. Nozares speciāliste skaidro, ka fasādes ir pakļautas lielai apkārtējās vides ietekmei, tādēļ materiāliem, ko lieto ārdarbos, jāspēj izturēt temperatūras svārstības, nokrišņus, UV-staru ietekmi, aļģes un sēnes, atmosfēras piesārņojumu un daudzus citus faktorus. Līdz ar to, arī sastāvs fasādes krāsām ir citādāks un tās bieži vien satur ķīmiskās vielas, kuras iekštelpās nebūtu pieļaujamas.

Iekšdarbiem paredzētās krāsas vienkārši nespēs izturēt to slodzi, kas rodas āra apstākļos un nepildīs savu funkciju: aizsargāt konstrukcijas no apkārtējās vides ietekmes. Tādēļ, izvēloties krāsu, noteikti pārdevējam vai konsultantam ir jāpasaka, ka plānojat krāsot āra darbos.

Tags

Būvniecība Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form