Šarmanto ķieģeļu klātbūtne – kā izveidot sienu apdari no flīzēm
Foto: Shutterstock

Jebkurš interjers, kurā pavīd kaut neliela ķieģeļu apdare, izskatās īpaši un ar savu šarmu, un ne velti radītas pat ķieģeļflīzes un citi apzināti veido ķieģeļu apmetumu, lai tikai iegūtu telpā sajūtu, ka tie vienmēr tur bijuši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neviens sienas krāsojums, fototapete vai zīmējums uz sienas nerada to sajūtu, ko ķieģeļu apdare. Kaut kas autentisks, vēsturisks, ar vērtību un savu šarmu – tas raksturīgs ķieģeļu apdarei interjerā, tāpēc, ja meklē iespējas, kā to īstenot mājoklī, noderēs šie priekšlikumi.

Keramisko būvmateriālu ražotāju ''Lode'' pārstāvji ''Tava Māja'' pastāstīja, ka ķieģeļu noskaņas efektu var panākt ne tikai ar apdari, bet arī ar apmetuma un krāsu palīdzību, radot ķieģeļu mūra imitāciju.

Ja imitācija nav tas, ko vēlies panākt, ķieģeļu fasādes apdari var veidot kā ķieģeļu mūra kārtu. Vēl viens veids, kā var panākt, lai siena izskatās kā uzmūrēta no ķieģeļiem, ir – izmantot tā sauktās ķieģeļflīzes. Un, kā pastāstīja speciālisti, iekšdarbiem (telpu interjeriem) ir izmantojami tieši tie paši ķieģeļi un ķieģeļflīzes, ko izmanto āra darbiem (fasādēm).

Tātad remonta laikā var veidot apdari no ķieģeļiem vai arī jau gatavas sienas aplīmēt ar ķieģeļflīzēm, ko var īstenot arī tad, ja nav plānoti remontdarbi. Gan ķieģeļiem, gan ķieģeļflīzēm ir iespējami daudz krāsu un virsmu varianti, no kuriem var pēc patikas izvēlēties katram gadījumam piemērotāko.

Pamatne (siena) pirms ķieģeļflīžu līmēšanas ir jāsagatavo tieši tāpat kā pirms jebkura cita veida flīžu līmēšanas. Sienai jābūt pietiekami līdzenai, tīrai un stingrai, nepieciešamības gadījumā tā jāizlīdzina ar piemērotu javu un jāgruntē.

Iekšdarbos ķieģeļflīzes var līmēt praktiski uz jebkura veida virsmām, tikai jāizmanto katram gadījumam piemērota flīžu līme. Uz mūra, betona vai apmetuma var izmantot pašas vienkāršākās flīžu līmes, uz ģipškartona vēlams izmantot elastīgu flīžu līmi, bet uz kokskaidu vai kokšķiedras plāksnēm – elastīgu līmi uz polimēru bāzes (jāievēro flīžu līmes ražotāja rekomendācijas).

Šuvju aizpildīšanai var izmantot flīžu šuvju masas, tikai jāraugās, lai tās būtu piemērotas attiecīga platuma šuvēm. Šuvju masu sajauc ar ūdeni tādā attiecībā, lai tā veidotu biezas javas konsistenci, un tad ar šuvojamo instrumentu iestrādā šuvēs (atšķirībā no parasto flīžu šuvošanas).

Flīzēšanas ātrums būs atkarīgs no flīzētāja iemaņām un flīzējamo virsmu sarežģītības pakāpes, taču tie varētu būt vairāki kvadrātmetri dienā. Šuves parasti var sākt aizpildīt diennakti pēc flīžu pielīmēšanas.

Ķieģeļflīžu līmēšanā jāņem vērā kāds būtisks aspekts – ja flīzes ir 10 mm biezas, tad ar 2-5 mm līmes slāni kopējais apdares slāņa biezums būs ap 12-15 mm.

Speciālisti rekomendē strādāt akurāti, lai uz apdares virsmas nenonāk flīžu līme un šuvju masa, bet, ja tas tomēr notiek, tad javas traipus var notīrīt ar ķieģeļu un flīžu tīrīšanai speciāli paredzētiem līdzekļiem, kas nopērkami būvmateriālu veikalos. Īpaši uzmanīgi jāstrādā ar gaišajām (dzeltenām, baltām) flīzēm vai ķieģeļiem, jo no gaišām virsmām traipus notīrīt būs sarežģītāk.

Turpinājumā daži piemēri, kā ķieģeļflīzes izskatās interjerā:

Tags

Interjera idejas Remonts Sienu apdare
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form