Skaisto akmeņu mūriem piemīt šarms, ko neaizstās neviena ķieģeļu siena vai betona klājums. Nereti problēmas sākas, kad mūra spraugas sāk birt, kāds akmens sācis kustēties vai mūris neizskatās kā iecerēts. Šādos gadījumos var pieaicināt speciālistu, bet var arī pats savām rokām to atjaunot un pēc tam pienācīgi uzturēt.

Ko un kā pareizi darīt akmens mūra sakarā, stāsta meistars Igors Dacjuks, kura padomus video materiāla formātā ''Tava Māja'' atrada ''Facebook'' domubiedru grupā ''Māja meklē cilvēku".

Meistars video sākumā rāda, ka sabirušo masu starp akmeņiem vajag rūpīgi izslaucīt ar birstīti, turklāt materiālu var pievienot javai, ko izmanto mūrēšanai. Tādā veidā materiāls neies zudībā. Kad sausie gruži iztīrīti, var ar ūdens spiedienu spraugas izskalot.

Meistars arī parāda, kā var pārbaudīt apmetuma vai kaļķa kvalitāti. Klājumu nopūš ar ūdens strūklu, izmantojot šļūteni, un tad mitrums parādīs, kur ir redzamas plaisas. Kā pareizi pildīt spraugās masu, skaties no video materiāla minūtes. Vispirms lielāko daļu spraugas aizpilda, ņemot talkā špakteļu palīdzību, bet pēc tam šaurākās spraugas sapildi ar masu, ņemot speciālo pistoli.

Speciālists norāda, ka šādus atjaunošanas darbus ārā var darīt, ja nav saule un vējš. Senos laikos uz mūra uzklāja samitrinātu maisaudumu un tad ļāva žūt. Mūsdienās var piekārt plēvi, jo tieši saules stari un vējš apvilks sapildīto javu. Vairāk padomus uzzini video materiālā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!