Tautas metodes, kā notīrīt darvu no sijām
Foto: Shutterstock

Tiem, kam aktuāli lauku mājas atjaunošanas darbi, iespējams, nākas saskarties ar darvas melno kārtu uz sijām. Ja meklē padomu, kā atbrīvoties no tumšās kārtas uz griestiem, iespējams, noderēs kāds no šiem ierosinājumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienas pareizās vai nepareizās metodes, visticamāk, nav, tāpēc jāvadās pēc citu pieredzes. Pieredzes padomus visdažādākajos jautājumos, tostarp par darvas notīrīšanu no sijām, atradām ''Cālis'' forumā.

Pirms izvēlies metodi, ko izmēģināt, jāapzinās, ka šis darbiņš prasīs daudz laika un enerģijas, tāpēc jāapbruņojas ar lielu pacietību, ko iesaka ne viens vien šīs jomas pieredzējušais.

Kāds foruma lietotājs stāsta, ka divu nedēļu laikā darvu notīrījis, izmantojot celtniecības fēnu. Šādā veidā darvu nokasīt bijis vieglāk. Tāpat var iznomāt infrasarkano karsētāju, slīpmašīnu, tomēr kāds foruma lietotājs dalās pieredzē, sakot, ka šādu rīku izmantošana darvu var ieberzēt vēl dziļākās koka šķiedrās, tomēr citi apgalvo, ka izdevies sijas iegūt vien pelēkas, ne vairs tik piķa melnas. Varot mēģināt ar ķīmiskiem krāsas noņēmējiem želejas veidā. Tomēr skaidrs, ka neviena metode nepalīdzēt atgūt koka sākotnēju nokrāsu, jo darva jau būs atstājusi tumšās pēdas uz mūžu, tāpēc var vien censties sijas padarīt gaišākas.

''Tava Māja'' iesaka izmēģināt darvu mēģināt nokasīt ar urbi, kam galā pielikta birste ar metāla sariem, bet arī šādi darvu neizdosies notīrīt pavisam, jo tumšais tonis būs ieēdies arī pašā kokā, un to tik vienkārši neiztīrīt.

Kāds, kam aktuāli bijis darvu no sijām likvidēt, izvēlējās vieglāku ceļu, griestus apšujot ar plāniem, beicētiem dēlīšiem. Protams, oriģinālās sijas vairs neizskatīsies kā sākotnēji, bet kopskats būs glītāks par vienkārši tumšām sijām. Vēl kāds iesaka lieki nesatraukties un defektu pārvērst par efektu. Darvu klātās sijas varot nolakot, un rezultāts būs autentisks un gana glīts.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form