Šinšilla – sabiedrisks un mīlīgs pūkainis, kurš nekož un ilgi dzīvo
Foto: Micah Sittig / cc

Fakts vai mīts?

Jo vairāk šinšillu baro, jo laimīgāka tā kļūst.

Šī ir ļoti izplatīta šinšillu īpašnieku kļūda. Patiesībā šinšillai vajag tikai divas ēdamkarotes sabalansētas barības ar mazu cukura saturu katru dienu. Ja lutināsiet savu mīluli ar vairākām mandelēm un rozīnēm dienā, pūkainis drīz kļūs resns un apātisks. Ieteicamais daudzums ir pus mandele un viena rozīne. Gardumu vietā labāk sniegt savam mīlulim uzmanību un spēlēties ar to.

Šinšillas apmatojums var izraisīt alerģiju.

Patiesībā šinšillu apmatojums netiek uzskatīts par alergēnu. Šiem pūkainajiem zvēriņiem ir ļoti blīvs apmatojums, kurā baktērijas un parazīti nespēj dzīvot. Dažiem cilvēkiem gan var būt alerģija no smilšu putekļiem, ko izmanto šinšillu vannām.

Šinšillas bļauj, kad jūtas vientuļas.

Šinšillas sazinās, izdodot dažādas skaņas. Lielākā daļa skaņu ir signāli citiem grauzējiem. Tā kā šinšillas ir nakts dzīvnieki, tās var būt diezgan trokšņainas diennakts tumšajā laikā. Kad tās bļauj, tas nozīmē, ka zvēriņam nepieciešama uzmanība.

Ko iespējams darīt, lai liktu pārtraukt šinšillai bļaustīties laika, kad visa ģimene guļ? Pieiet tai klusītēm klāt, samīļot un ieslēgt istabā gaismu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form