Viena no vecākajām suņu šķirnēm Francijā – skaļais un retais Pikardijas aitusuns
Foto: Shutterstock

Pikardijas aitusuns tiek uzskatīts par vecāko aitusuņu šķirni Francijā. Šķietami noplukušais suņuks ar garo kažoku drīzāk atgādina kādu jauktenīti, ne samērā senas suņu šķirnes pārstāvi, taču patiesībā Pikardijas aitusuns gadsimtu laikā bijusi diezgan populāra suņu šķirne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiek uzskatīts, ka Francijā suņi ieceļoja līdz ar ķeltiem, tas notika ap 8 gadsimtu pirms mūsu ēras. Tieši Pikardijas rajons uzskatāma par vietu, kur suņi nonākuši, tādējādi gūstot mūsdienās zināmo nosaukumu. Par šīs šķirnes mīluļiem atrasti dažādi zīmējumi, gravējumi, koka figūriņas, kas liecina – interesantā izskata suņuki pasaulē novēroti jau sen. Suņu pētnieki pieļauj, ka Pikardijas aitusuņa radinieki ir arī briārs un boserons.

Lai arī daudzviet pasaulē Pikardijas aitusuns nemaz nav izplatīts, tā attīstību krietni ietekmēja Pirmais un Otrais pasaules karš. Tiek uzskatīts, ka pat savā dzimtenē, proti, Francijā suņi ir gana reti sastopami. Pavīd skaitlis 3500 – aptuveni tik šīs šķirnes suņuku varētu būt Francijā.

Interesanti, ka oficiālu atzinību Pikardijas aitusuns guvis vien pēdējo desmitu gadu laikā. Piemēram, Amerikas Kenelklubs šķirni atzina vien 2016. gadā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form