Spītnieks ar Brežņeva uzacīm – miniatūrais šnaucers
Foto: Privātais ahīvs

Miniatūrie šnauceri tiek raksturoti kā enerģiski mīluļi, kuri ikdienā labprāt dodas saimniekam visur līdzi. Pats svarīgākais viņiem ir cilvēks, tikai pēc tam rotaļas, putnu ķeršana un draudzēšanās ar citiem suņiem. Mazie šnauceri ir piemēroti dzīvei pilsētā, tie būs lieliski kompanjoni bērniem, kā arī viņu pārliecinošais stāvs neatstās vienaldzīgu nevienu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saimnieka pieredze

Savā pieredzē ar miniatūro šnauceru dalās Beatrise un Oskars. Viņi jau vairāk nekā gadu ir saimnieki melni sudrabainajam miniatūrajam šnauceram Kadijam, kurš savas baltās uzacis lepni nes ikdienas darbos un nedarbos Rīgā.

Kāpēc izvēlējāties tieši šīs šķirnes suni?

Miniatūro šnauceru izvēlējāmies, jo vecākiem iepriekš bija balts mazais šnaucers. Šī šķirne ļoti iepatikās enerģijas, rotaļāšanās un mīlīgās bārdas dēļ. Sākām pētīt padziļināti un uzzinājām, ka tiem pašiem audzētājiem pavasarī būs melni sudrabainie miniatūrie šnauceri. Suni vēlējāmies jau ilgāku laiku, tāpēc arī pieteicāmies kā iespējamie kucēna saimnieki.

Kāds Kadijs ir pēc rakstura? Ar ko īpašs uz citu suņu fona?

Kadijs ir cilvēka suns. Viņš seko visur – līdz virtuvei un atpakaļ. Rodas sajūta, ka viņš ar savu cilvēku dosies pat līdz pasaules malai. Vienlaikus viņš mīl savas mantas, bieži nes tās un liek uz kājām, tā parādot, ka grib spēlēties. Kadijs vienmēr kārtīgi sabučos, kad atnāksim mājās, arī, ja prom ir būts tikai 2 minūtes, sagaidīs mūs tā, it kā mēs būtu bijuši prom mēnešiem ilgi. Tomēr viņš ir arī spītīgs. Ja pastaigas laikā neļausim viņam apstāties un apošņāt ko jaunu, viņš ar varu var vilkt uz to pusi un norādīt pareizo ceļu. Kadija īpašā pievilcība slēpjas viņa bārdā un uzacīs. Tas viņam nereti palīdz izcelties uz citu suņu fona. Dažkārt cilvēki iet garām un skaļi priecājas par viņa "Brežņeva uzacīm".

Kas ir tas, par ko Kadiju visvairāk mīli?

Viņa nepārtrauktā klātbūtne – nekad nebūsi viens. Kadijs būs lielisks kompanjons visur, asistēs un priecāsies par saimnieku atnākšanu. Viņš ir enerģisks un attapīgs. Visvairāk mums patīk viņa inteliģence un gudrība, kas bieži izpaužas dažādās darbībās, piemēram, mantiņu nav tik vienkārši paslēpt, viņš precīzi sekos visām darbībām un vienmēr zinās, kur tā noslēpta.

Vai mazajiem šnauceriem ir kādas sliktās īpašības?

Visticamāk, viņa spītība. Kadijs ir īstens spītnieks! Reizēm domāju, ka mēs kā saimnieki esam kā no filmas "Spītnieces savaldīšana". Viņš bieži vien pastaigas laikā izvēlas doties pretējā virzienā. Tas var būt kaitinoši. Šādās situācijās mēs uzgavilējam: "Kadij, uz kurieni tu?" Ja priecīgi ar viņu runāsi, tad atbildes reakcija būs, ja dusmīgi, tad pretī vari gaidīt tikai nosodošu skatienu.

Ar ko viņu parasti baro? Kādus našķus dod?

Šobrīd esam pārgājuši uz naturālo barošanu. Visbiežāk Kadija ēdienreizēs bļodiņā redzams tītars. Nesen vēl bija problēmas ar zarnām, tomēr naturālā barošana visu ir sakārtojusi. Savukārt no našķiem viņam visvairāk garšo tie, kas nepatīkami smaržo un ir dabīgi vītināti, piemēram, liellopa cīpslas un trahejas. Kadijs var košļāt gardumus stundām, paslēpt savā sedziņā, atkal atrast un turpināt ēst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vai šīs šķirnes suņiem vajadzīga īpaša kopšana?

Jā, regulāra cirpšana ir ļoti svarīga. Lai Kadijs izskatītos pēc savas šķirnes pārstāvja, tas ir jādara aptuveni reizi trijos mēnešos. Mums ir paveicies ar audzētāju, kas arī frizē mūsu mīluli.

Varbūt nāk prātā kāds kuriozs, kas gadījies ar Kadiju?

Viņš kuriozus organizē katru dienu. Visbiežāk pārsteidz ar vietām, kurās ir ticis, kad mājās ir viens. Vienmēr visas atstātās kurpes būs aizvilktas uz viņa gultiņu. Nesen bija izvilcis puķes no vāzes, to pat neapgāžot, tikai visa māja bija kā ziedu pasakā – vienās ziedlapiņās.

Kas jāņem vērā, ja cilvēks apsver iespēju iegādāties šīs šķirnes suni? Vai tāds der jebkuram?

Jāapbruņojas ar pacietību, kā arī kaut kas ir jāzina par suņiem. Mums Kadijs ir pirmais suns, tāpēc sākumā bija neskaitāmi jautājumi. Miniatūrais šnaucers derēs gan aktīviem, gan mazāk kustīgiem cilvēkiem, arī ģimenēm ar bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tomēr jāaizdomājas par finansiālo aspektu, jo šnauceram nepieciešama kvalitatīva pārtika, gardumi, mantiņas, kā arī regulāra frizēšana. Nevar aizmirst arī par uzmanību – ja saimniekam nebūs īsti laika ņemties ar suni, viņš noteikti savu neapmierinātību izrādīs nedarbos.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form