Piecas kaķu darbības, kuras saimnieki nereti pārprot
Foto: Shutterstock

Gan lieli, gan mazi kaķi mēdz izbaudīt gulēšanu uz muguras un dažādi izturēties tad, kad saimnieks kasa un paijā mīluļu vēderiņu. Daudzi kaķi pat sāk murrāt, izrādot labsajūtu un patiku. Taču citi kaķi var arī ar ķepām satvert saimnieka roku un mēģināt tajā pat iekosties, tādējādi parādot, ka vēderu aiztikt nevajadzētu. Vai tā ir?

Patiesībā vēders ir jutīga kaķa ķermeņa daļa, tāpēc mīluļiem saimnieka pieskārieni pa vēderu var šķist pārāk kutinoši. Tāpēc kaķi centīsies pēc iespējas ātrāk tikt prom no saimnieka rokas.

Taču tiek vēstīts, ka kaķi, kuriem nepatīk, ja saimnieks kasa viņu vēderiņu, kādudien to labprātīgi saimniekam rāda, izguļoties uz grīdas, tas nozīmē, ka dzīvnieks uzticas cilvēkam. Vēders ir viena no ķermeņa daļām, kuru īpaši sargā ne tikai kaķi, bet arī citi dzīvnieki, piemēram, surikati, un tas saistāms ar dzīvnieku instinktiem un bailēm kļūt pārāk ievainojamiem.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form