Šinšillu dzīves ilgums un dzīvošanas apstākļi
Foto: Taiwai Yun / cc

Jautājums: Cik ilgi dzīvo šinšillas, un kādi dzīvošanas apstākļi tām nepieciešami?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera 4, Rīga, tālr. 7500494):

Šinšillas dzīvo 9-17 gadus. Šiem dzīvniekiem nepieciešams liels, augsts būris, jo šinšillas ir ļoti aktīvi, akrobātiski nakts dzīvnieki. Lielākais aktivitātes periods ir pēc krēslas iestāšanās.

Būrī ir jābūt koka kastei - mājiņai gulēšanai, jo lielāko dienas daļu šinšillas pavada guļot. Šinšillas ir ļoti jutīgas pret paaugstinātu mitrumu, caurvēju; labi panes aukstumu.

4-5 reizes nedēļā būrī jāievieto trauks ar speciālām smiltīm šinšillu “peldei”. Pirms Jūs iegādājaties kādu dzīvnieciņu vajag palasīt grāmatas par to uzvedību un īpatnībām. Varat izmantot arī internetu, jo te ir ļoti daudz informācijas par dzīvniekiem.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nekādā gadījumā nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form