Dr. Aigars Briņķis. Foto: www.PetNet.lv
Foto: Aigars Briņķis

Jautājums: Kaķene ir tā kā maķenīt apvēlusies. Līdz šim baroju ar Tehni-Cal Hairball Control barību. Veterinārajā aptiekā ieteica pāriet uz Weight Control, bet jaukt klāt arī iepriekšminēto. Vai drīkst savā starpā miksēt vienas firmas sausās barības?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs, F. Candera iela 4, Rīga, tālr. 7500494):

Jūs drīkstat jaukt barības pārejas posmā. Tas nozīmē, ka Jums pie jaunās barības dzīvnieks ir jāpieradina pakāpeniski. Pakāpeniska pāreja uz jauno barību ir jāizdara nedēļas laikā, sākumā vecā barība ir ¾ un jaunā ¼ un pakāpeniski mainiet šīs attiecības līdz pilnībā pārejiet uz jauno barību.

Ir izņēmumi, kad dzīvniekiem novēro barības alerģiju, šajos gadījumos pāreja uz speciālo (Hills z/d, Royal Canine sensitive vai hypoalergenic u.c.) barību notiek strauji. Jūs drīkstat jaukt savā starpā ne tikai vienas firmas barību, bet arī dažādu firmu barību. Jāatceras tikai, ka jebkura pāreja uz jaunu barību jāveic pakāpeniski. Strauji mainot barību, dzīvniekiem var novērot caureju un vemšanu.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu e-konsultāciju par mājdzīvniekiem, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: dzivnieki@delfi.lv. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form