Cilvēki interesējas par Siguldā pamestajiem kucēniem, bet suņiem jāpaaugas
Foto: Patversme "Labās mājas"

Cilvēki interesējas par iespēju kļūt par saimnieku kādam no Siguldā pamestajiem kucēniem, bet patversme lūgusi vēl nogaidīt līdz mazuļi paaugas, pastāstīja Juglas dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kucēni aug un jau pēc nedēļas varēsim sākt piebarot. Šobrīd viņu īstā mamma baro sešus kucēnus, bet kucīte, kura ienāca patversmē tajā pašā dienā un kurai bija savs piens no sava iepriekšējā kucēna, izbaro četrus kucēnus. Uzskatām, ka šobrīd kucēniem ir veicies, un visiem piena pietiek," stāstīja Kārkliņa.

Atkopjas arī kucēnu mamma, kura labi ēd un sargā mazuļus. "Tikai pilnīgi neprot iet pie pavadas un nešus jānes ārā nokārtoties. Luncina asti kopējiem, bet no neparastā un trokšņiem baidās. Laikam nekad nav dzīvojusi iekštelpās," pieļauj dzīvnieku aizstāve.

Pēc viņas vārdiem, kucēnus varēs sākt skatīt ne ātrāk kā pēc mēneša.

"Ziedots tiešām šoreiz bija no sirds, cilvēkus šis notikums neatstāja vienaldzīgus. Pietiks visu 10 kucēnu barošanai ar labu speciālo barību līdz pat brīdim, kamēr tie vien atradīsies patversmē, arī vairākkārtīgai attārpošanai, jo blusu visiem bija ne mazums, vakcinēšanai un čipēšanai. Un tad arī pašu kucīti sterilizēsim," pastāstīja Kārkliņa.

Jau ziņots, ka 9.jūlijā portālā "patversme.lv" bija lasāms aicinājums ziņot par mājām Siguldā, no kurām varētu būt izmesti desmit kucēni, kuru barošanai tika vākti ziedojumi un meklēti brīvprātīgie kopēji. Dzīvnieku aizstāvji vēlāk devās uz Siguldu un noķēra kucēnu mammu, lai mazuļus būtu vieglāk izbarot.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form