Laika gaitā kaķu šķirņu kļūst arvien vairāk un ir arvien dažādākas. Jau sen aiz muguras laiki, kad pazinām tikai pūkaino Persijas vai slaido Siāmas kaķi. Dabas māte nereti mēdz sagādāt negaidītus pārsteigumus, un tā noticis arī ar Amerikas sprogausu kaķi.

Šiem dzīvniekiem patiesi šādas ausis ir visu dzīvi, un neviens neizmanto ne loku šķēres, ne ruļļus, lai savam runcītim iegūtu graciozās sprogas ausu galos. Tā ir šīs šķirnes būtiskākā iezīme.

Kaķēni Amerikas sprogausu māmiņām dzimst ar taisnām ausīm. Tās sāk skrullēties divu līdz piecu dienu vecumā. Līdz četru mēnešu vecumam austiņu izliekuma leņķis mainās, līdz tās ir pilnībā izveidojušās un nostiprinājušās. Amerikas sprogausu kaķa auss skrimslis ir stingrs, līdzīgs cilvēka ausij. Ausīm jābūt stingrām no pamata līdz vismaz vienai trešdaļai no tās augstuma, savukārt auss galam jābūt elastīgam, kustīgam.

Kaut arī Amerikas sprogausu kaķa raksturīgākā pazīme ir tā neatkārtojamās sprogainās ausis, vienlīdz liela nozīme ir arī ķermeņa tipam un zīdainajam, cieši piegulošajam kažokam. Šķirnei raksturīgas arī valrieksta formas acis.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form