10 kaķu šķirnes, kas piemērotas alerģiskiem cilvēkiem
Foto: Shutterstock

Ja esat kādreiz apdomājuši iespēju adoptēt kaķēnu, bet skaidri zināt, ka jums no mazā mīluļa varētu būt alerģiska reakcija, arī šo dzīvnieku vidū nosakāmas šķirnes, kuras pārsvarā neizraisa komplikācijas. Protams, kaitīgais alergēns ir visos kaķos, taču dažās šķirnēs tas ir salīdzinoši mazāks. Turklāt būtiska ir arī kaķu spalva un tās garums. Tiesa, ne jau apmatojums ir iemesls, kāpēc saimnieki sāk šķaudīt vai klepot, bet gan kaķu siekalas, kurās rodama deva kaitīgā proteīna.

Lai arī neviens kaķis nav par simts procentiem brīvs no alergēniem, tomēr ir nosakāmas tās kaķu šķirnes, kurās alergēnu ir mazāk. Jāpiebilst, ka "mazāk" nenozīmē "nemaz", tātad jebkurš kaķis var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Būtiski ir tas, ka alerģijas vairumos gadījumu izraisa tieši kaķu siekalas, nevis pa māju esošās kažoka spalvas. Proteīns Fel d1, kas atrodams siekalās, ir alerģisko reakciju veicinātājs. Tā kā kaķis savu kažoku mazgā pats, alergēns tiek pārnests uz tā spalvām. Kad tās izkrīt un klāj dažādas mājas vietas, saimnieks ir daudz vairāk pakļauts alerģiskām reakcijām.

Parasti kā alerģiju reakcijas novērojams deguna dobuma aizsprostojums un nespēšana caur to ievilkt gaisu, klepus un sēkšana, kā arī acu asarošana.

Ja topošais saimnieks vēlas adoptēt kādu kaķīti, bet baidās alerģijas un tās reakcijām, pirms mīluļa izvēles jāizpēta, kuras šķirnes ir tās, kuras ir "alerģiju draudzīgas". Piedāvājam tās kaķu šķirnes, kas vairumam saimnieku ar alerģiskām reakcijām ir kļuvuši par mīlošiem mājdzīvniekiem un precē ar savu klātbūtni ik dienu.

Ko darīt, kad mājās ienācis ilgi gaidītais mīlulis? Domājams, saimnieki negribēs palielināt iespējas uz pēkšņām alerģiskām reakcijām, tāpēc iesakāms, piemēram, regulāri mazgāt kaķa rotaļlietas, ar kurām viņš spēlējas un kuras grauž. Tas palīdzēs samazināt joprojām esošos alergēnus. Tāpat ieteicams regulāri tīrīt arī kaķa guļvietu.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form