Septiņas suņu šķirnes, kurām karstajās dienās jāpievērš īpaši liela uzmanība
Foto: Shutterstock

Iestājoties siltākam laikam un karstākām dienām, cilvēki steidz patīkamos laikapstākļus izbaudīt. Protams, viņiem līdzi vēlas doties arī četrkājainie draugi, kuriem patiks draiskoties pa plašiem laukiem un doties mierīgās pastaigās. Taču jāņem arī vērā, ka suņiem, līdzīgi kā cilvēkiem, karstums var izraisīt ne tikai nogurumu, bet arī lielākas veselības problēmas.

Ar pārkaršanu var saskarties jebkurš suns, taču ir nosakāmas šķirnes, kuras ietekmē gan liela svelme, gan arī ne tik karstas dienas. To ietekmē arī četrkājaino draugu ķermeņa uzbūve un, piemēram, tas, cik brīvi suns elpo caur degunu.

Suņu saimniekiem jau laikus vajadzētu nodrošināties karstajām dienām, sagatavojot saviem mīluļiem papildu ūdens trauciņus, no kuriem nogurušie un sakarsušie dzīvnieciņi varētu veldzēties.

Tāpat karstais laiks dzīvniekos var izraisīt karstuma dūrienu jeb hipertermiju, par kuras pazīmēm un ietekmi plašāk vari lasīt šeit.

Portāls "Teamrossbacher.com" piedāvā apskatu par tām suņu šķirnēm, kurām karstās dienas ir izaicinājums un kuras var viegli pārkarst.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka