60 gadus vecā Puana atzīta par pasaulē vecāko orangutanu
Foto: Reuters/Scanpix

Sumatras orangutanu mātīte Puana atzīta par pasaulē vecāko savas sugas pārstāvi, ziņo "Reuters". Lielajam primātam 2016. gada 27. oktobrī apritēja 60 gadu jubileja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā jau dzimšanas dienā, orangutans Puana saņēmusi saldas brokastis, kuru sastāvā bija rambutani, eksotiski augļi no Malaizijas.

Pērtas zoodārza pārstāve Daniele Henrija pastāstījusi, ka Puana zoodārzā nonākusi savstarpējā dzīvnieku apmaiņā starp Austrāliju un Džohoras sultānu 1968. gadā. Kamēr Puana nonākusi Pērtā, uz Džohoru nosūtīti daži Austrālijai raksturīgie dzīvnieki.

60 gadus vecā Puana atzīta par pasaulē vecāko orangutanu
Foto: Reuters/Scanpix

"Orangutanu mātītes savvaļā parasti neizdzīvo līdz pat 50 gadu vecumam, taču labās kopšanas un veterinārās aprūpes dēļ viņa zoodārzā ir krietni pārsniegusi vidējo dzīves ilgumu," skaidrojusi Henrija.

"Viņai patīk visu iegūt savā ceļā. Ja viņa gaida brokastis un uzskata, ka tās tiek pasniegtas pārāk lēni, viņa piecirtīs kāju. Šodien, manuprāt, viņa nebija sevišķi pārsteigta par svinībām," orangutanu mātīti Puanu viņas dzimšanas dienā raksturojusi zoodārza pārstāve.

Pērtas zoodārzs, savā īpašumā iegūstot Puanu, jau pagājušā gadsimtā sācis orangutanu pavairošanas un sugas saglabāšanas programmu. Šobrīd zoodārzs Austrālijā esot vien no labākajiem orangutanu sugas saglabāšanā. Puanu esot atzinuši arī Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji, atzīstot Puanu kā vecāko nebrīvē dzīvojošo Sumatras orangutanu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form