Septiņi interesanti suņi, kurus ik uz soļa noteikti nesastapsi
Foto: Shutterstock

Ja būtu jānosauc suņuki, kurus bieži redzam ielās, noteikti kā pirmais tiku nosaukts kāds no mazajiem sunīšiem, piemēram, Jorkšīras terjers, franču buldogs vai čivava, arī lielie vācu aitu suņi un retrīveri. Iespējams, dažs pat neaizdomājas, ka pasaulē ir daudzas suņu šķirnes, kuras ir retas ne tikai Latvijā, bet pat savā dzimtenē. Ja papēta šķirņu sarakstu, noteikti var atklāt kādu nosaukumu, kas redzeslokā nonācis pirmoreiz.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai iepazītu suņus, kas izaugs par lielākajiem savas sugas pārstāvjiem pasaulē, vari ieskatīties šeit. Savukārt, ja plāno uzņemties rūpes par kādu šuneli, kurš dzīvos laukos, vērts ieskatīties šajos ieteikumos, kur padomos dalās arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas vadītāja. Taču šeit atradīsi vēl citas šķirnes, kas būs piemērotas dažādiem saimniekiem ar aktīvu vai mazāk aktīvu dzīvesveidu.

Tāpēc turpinājumā vari iepazīties ar vairāku šķirņu aprakstiem un, iespējams, atklāt kādu iepriekš nedzirdētu suņu šķirni!

Atceries, ka topošajam saimniekam allaž jābūt atbildīgam un jāapsver visi faktori, piemēram, suņa raksturs, fiziskās nepieciešamības (daudziem suņiem vajadzīga liela fiziskā slodze, turklāt dzīve šauros mājokļos tiem būs kā apgrūtinājums), kā arī paša cilvēka spējas sunīti uzturēt un audzināt. Taču nav šaubu, ka apņēmīgākajiem dzīvnieku draugiem izdosies ar suni izveidot lieliskas un ciešas attiecības, un ikkatrs mājas mīlulis kļūs par uzticamu sabiedroto!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form