Atjaunotās ekspozīcijas degunlācīšiem atklāšana un Ziemas naktis Rīgas Zoodārzā
Foto: Rīgas Zoo

Rīgas Zooloģiskais dārzs 21. decembrī pulksten 13 ielūdz uz svinīgo jaunās degunlācīšu mītnes un āra ekspozīcijas atklāšanu. Tās pašas dienas vakarā zoo sāksies arī laiks, kad apmeklētājiem būs iespējams Zoodārzu apskatīt arī naktī, lai vērotu, ko iemītnieki dara vakara stundās, informē Zooloģiskā dārza informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns.

Acīgākie Zooloģiskā dārza apmeklētāji noteikti pamanījuši, ka šogad darbīgā degunlācīšu saime bija aplūkojama citā ekspozīcijā. Tas tādēļ, ka šo dzīvnieku pastāvīgā mītne savu mūžu bija nokalpojusi un tai nupat kā pabeigts kapitālais remonts. Jaunā Degunlācīšu ekspozīcija ieguvusi dažādus uzlabojumus:

  • Tai ir divi skatu laukumi, kas ļauj lielākam apmeklētāju skaitam vērot darbīgo zvēriņu aktivitātes no divām pusēm.
  • Realizējot universālā dizaina principus, ekspozīcija ir kļuvusi pārskatāma pilnīgi visiem, jo atdalošā stikla siena skatu laukumos sniedzas līdz pat zemei.
  • Degunlācīši tagad būs redzami arī aukstajā laikā, jo tie mitināsies plašā un siltā mītnē ar stikla sienām.
  • Āra aploks papildinājies ar jauniem kokiem, gaisa takām, virvēm un trepītēm, kā arī ērtām atpūtas platformām, lai sniegtu iespēju dzīvniekiem daudz kustēties un spēlēties, veicinot degunlācīšu labu fizisko formu.

Tāpat šogad jau desmito gadu Rīgas zoo savus apmeklētājus iepriecina ar iespēju zooloģisko dārzu apmeklēt arī pēc tā ierastā darba laika. Apmeklētājiem, klejojot pa izgaismotajām dārza takām, būs iespēja vērot, ko zooloģiskā dārza iemītnieki dara vakara stundās. Daži dzīvnieki aktīvi ir tieši nakts laikā, tādēļ nereti dienā atnākot, tos nemaz nevar ieraudzīt.

Šogad Ziemas naktis solās būt pārsteigumu pilnas, jo zoodārzā saskrējuši neskaitāmi "zaķi" un "rūķi", kas satupuši visdažādākajās dārza vietās un klusi glūn, vai kāds tos atradīs. Arī dabā dzīvnieki spēlē paslēpes – gan plēsēji nekustīgi stāv un vēro, vai nepamanīs kādu medījumu, gan medījums uzmanīgi klausās un seko līdzi ikvienai aizdomīgai kustībai. Tādēļ tagad ikviens var kļūt par "zaķu" un "rūķu" meklēšanas ekspertu un jauki pavadīt laiku, vērojot dzīvniekus. Arī laika apstākļi mūs šogad lutina, jo sniega kārtiņa un naksnīgās gaismas rada īstu Ziemassvētku sajūtu.

Ja nu deguns un pirksti sajutuši vēsuma pieskārienu, apmeklētāji var ieiet iekštelpu ekspozīcijās Nīlzirgu, Flamingu, Akvārija, Terārija, Žirafu, Lemuru un Tropu mājā, kā arī aplūkot degunlācīšus to jaunatklātajā ekspozīcijā. Zoodārza centrā degs arī ugunskurs, pie kura ar līdzpaņemtām ēdamām lietām, var sarīkot nelielu Ziemassvētku noskaņām apvītu pikniku.

Ziemas naktis Zoodārzā būs no 21. decembra līdz 27. janvārim. Šajā laikā Zoodārza kases būs atvērtas līdz pulksten 19, bet pa zoo klejot, vērojot dzīvniekus un meklējot "zaķus" un "rūķus", varēs līdz pat pulksten 21.

Ziemas nakšu apmeklējums, pērkot ieejas biļeti no pulksten 16 līdz 19 maksās tikai 3 eiro, savukārt tiem apmeklētājiem, kuri vēl nav sasnieguši četru gadu vecumu, kā arī tiem, kam jau ir pāri 70, ieeja bez maksas.

Atgādinām, ka 24. un 31. decembrī Rīgas Zoodārza kases ir atvērtas līdz plkst. 14.00, bet zoo strādā līdz 15.00. Tātad, šajās dienās Ziemas naktis nebūs, taču 1. janvārī zvērus varēs apskatīt visas dienas garumā.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Ziema Rīgas Zooloģiskais dārzs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form