Suns acu vietā: kā apmāca četrkājainos pavadoņus
Foto: Privātā arhīva foto


Liene atklāj, ka biedrībā "Teodors" servisa suņu apmācība un uzturēšana notiek uz brīvprātības pamata – kinologi un pārējie biedrības biedri par ieguldīto laiku un darbu atalgojumu nesaņem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā šobrīd ir tikai 13 suņi-pavadoņi. "Suņa izmaksas ir salīdzinoši lielas. Pusi no šīs summas sedz kinologi paši, līdz ar to, cik tā kapacitāte ļauj, tik arī viņi izdara. Ja tas būtu tā, kā citur pasaulē, kur cilvēki var segt gan izmaksas, kas saistītas ar dzīvnieka aprūpi, skološanu un cilvēkresursiem, tad arī varētu sagatavot vairāk suņu," Liene skaidro.

Lai palīdzētu izskolot un uzturēt topošos suņus-pavadoņus, biedrība "Teodors" ir izsludinājusi kampaņu "Acis iet skolā". Tās laikā cilvēkiem ir iespēja ziedot viņu vēlmēm un iespējām atbilstošu summu, tādā veidā atbalstot biedrības darbu. Kampaņa ilgs līdz gada beigām, un tās laikā biedrība vēlas savākt aptuveni 20 000 eiro. Par šiem līdzekļiem varētu izskolot divus jaunus suņus-pavadoņus. Vairāk informācijas par kampaņu, ar to saistītajām aktivitātēm un ziedošanas iespējām atradīsi te.

Arī sešus mēnešus vecā labradora šķirnes kucīte Joko ir viena no topošajiem suņiem-pavadoņiem. Šobrīd suņu meitene ir atzīta par potenciāli derīgu topošo suni-pavadoni, jo ar lieliskiem rezultātiem veikusi visus nepieciešamos testus. Pagaidām vēl nav zināms, vai Joko tiešām kļūs par suni-pavadoni, jo kucīte vēl ir pašā jaunības plaukumā. Iespējams, laika gaitā kaut kas mainīsies un viņa nebūs spējīga pildīt uzdoto.

"Joko nav kurš katrs labradors. Viņa tika speciāli izvēlēta," stāsta Liene. Servisa suņu biedrības "Teodors" pārstāvji sunīti noskatīja kādā audzētavā Baltezerā, no kuras jau iepriekš ir nākuši arī citi izmācīti suņi-pavadoņi vai asistenti.

Joko mitinās pie Lienes. Suņuka audžumāte viņu raksturo kā ļoti rotaļīgu un draudzīgu. Joko ļoti ātri apgūstot jaunas iemaņas, esot prātīga. "Viņa ir droša un ar interesi par visu, bet tas, ko uzreiz var redzēt, – viņa nav bailīga," stāsta Liene.

Source

MansDraugs.lv

Tags

Lasāmgabali Suns Suns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form