Suņu saslimšana Norvēģijā: PVD iesaka piesardzības pasākumus Latvijā
Foto: Shutterstock

Ceļojot uz Norvēğiju jāizvērtē, vai ceļojumā ņemt līdzi suni un, ja iespējams, atstāt to mājās, portālam "Delfi" norāda Pārtikas un veterinārais dienests, tādējādi reaģējot uz ziņām par mīklaino suņu saslimšanu un nāvi šajā valstī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izskanot informācijai par aizdomīgiem suņu saslimšanas gadījumiem Norvēģijā, PVD ir sazinājies ar Norvēģijas Pārtikas drošības iestādi, lai iegūtu detalizētāku informāciju par notiekošo. No Norvēģijas atbildīgā dienesta ir saņemts apstiprinājums, ka šādi saslimšanas gadījumi, kas atsevišķos gadījumos beigušies ar dzīvnieka nāvi, patiešām konstatēti, un patlaban norisinās saslimšanas gadījumu izmeklēšana.

Norvēģijas iestāde informē, ka trīs mirušajiem suņiem veikto patologanatomisko sekciju laikā nav konstatētas izmaiņas, kas liecinātu par saindēšanos, tādēļ turpinās laboratoriskie izmeklējumi vīrusu, baktēriju, sēnīšu un parazītu klātbūtes noskaidrošanai.

Kamēr Norvēğijas eksperti un atbildīgie dienesti joprojām meklē suņu saslimšanas cēloņus, PVD suņu īpašniekiem iesaka ievērot drošības pasākumus. Tostarp PVD iesaka, ceļojot uz Norvēğiju izvērtēt, vai ceļojumā ņemt līdzi suni un, ja iespējams, atstāt to mājās.

Ja tomēr dzīvnieks ir ceļojis kopā ar jums, atgriežoties atpakaļ Latvijā, nevajadzētu ļaut sunim kontaktēties ar citiem suņiem, brīdina PVD. Bet, ja pēc ceļojuma suns jūtas slikti - vemj, tam ir asiņaina caureja, nekavējoties jāsazinās ar veterinārārstu.

Suņu izstāžu un konkursu rīkotājiem PVD iesaka izvērtēt, vai pasākumos ļaut piedalīties suņiem no Norvēģijas.

Tiklīdz būs saņemta informācija par iespējamo suņu saslimšanas cēloni, PVD informēs sabiedrību.

Tags

Pārtikas un veterinārais dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form