Izpostījis bišu stropus, ēdis bumbierus: viens no izšķirtajiem lāčiem turpina sirojumus
Foto: Shutterstock

Lai gan vēstīts, ka pa Vidzemes viensētām sirojošie lāči 18. oktobrī veiksmīgi iemidzināti un izšķirti, saņemti iedzīvotāju ziņojumi, ka viens no izšķirtajiem un uz nomaļākām dabas teritorijām aizgādātais lācis ir atsācis meklēt barību vienas viensētas pagalmā Valkas novadā, ziņo Dabas aizsardzības pārvalde. Piektdien, 22. oktobrī, tiks veikta atkārtota iemidzināšana un pārvietošana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Brūnie lāči nav labi peldētāji, tāpēc citu valstu praksē upe bieži vien tiek izmantota kā robežlīnija jeb šķērslis, aiz kura lācis tiek izlaists, lai to šķirtu no iepriekš apmeklētajām teritorijām. Taču šoreiz lācis ir šķērsojis Pedeles upi, visticamāk, izmatojot tuvāko atrasto tiltu, un atsācis barības meklēšanu cilvēku tuvumā. Jau divas naktis tas viesojies vienā viensētā, kur izpostījis bišu stropus, mielojies ar bumbieriem, mēģinājis iekļūt mājā, saskrāpējot durvis. Lācis nakšņojis turpat pie mājas, par ko liecina iegulētā vieta un ķepu nospiedumi.

"Pirms izšķiršanas operācijas uzsākšanas pieredzējuši eksperti Latvijā un ārvalstīs mūs jau brīdināja, ka situācijā, kad kopā turas divi vai pat trīs lāči, jārēķinās, ka viens no tiem ir galvenais kūdītājs uz nedarbiem. Otrs pakļaujas. Izšķiršanas situācijā tieši kūdītāju ir grūtāk pāraudzināt un atradināt no cilvēku mājvietu apmeklēšanas," stāsta Rīcības grupas vadītājs, DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Šobrīd DAP jau ir uzsākusi ķeramkastes un cita nepieciešamā inventāra pārvietošanu un uzstādīšanu viensētā, kurā lācis viesojies, un 22. oktobrī tiks atsākta lāča ķeršana, lai iemidzinātu un atkārtoti to aizgādātu prom no apdzīvotām vietām. Izlaišanai savvaļā ir noteikta jauna vieta, lai novērstu dzīvniekam vēlmi pārvietoties pa zināmajām takām.

Par otra lāča gaitām ziņu pagaidām nav. Taču, manot savvaļā lāci ar krotālijām ausīs vai netipiski drošu uzvedību, lūgums nekavējoties ziņot DAP pa tālruni 29365307.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Valka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form