Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Blūma profesionālajā ceļā basketbolā pirmā grants tika uzbērta pagājušā gadsimta beigās, kad puisis no Saldus un viņa ģimene nolēma pieņemt Gunta Endzela rosināto un Valda Valtera pausto uzaicinājumu pārcelties uz Rīgu. 2000. gada 15. februārī Blūms pirmo reizi pielaikoja astoņkārtējo Latvijas čempionu "Brocēnu/LMT" formastērpu – pavadot laukumā 12 minūtes zaudējumā nākamajam valsts basketbola flagmanim BK "Ventspils". Pēc vidusskolas beigām Jānis nostiprinājās "broču" mantinieces "Skonto" sastāvā, kur jauno talantu vidū starp citiem bija arī Kristaps Janičenoks. Jāņa viņa dzīvokļa biedrs.

Kristaps Janičenoks, ilggadējs Blūma komandas biedrs Latvijas izlasē:

- Kopā ar Jāni un Kasparu [Ciprusu] dzīvojām 30 kvadrāmetru dzīvoklī Raunas ielā, kur piedzīvoti daudz dažādi notikumi, no kuriem dažus labāk nemaz nestāstīt... Nesen tieši nosmējāmies, ka tagad, kad visi esam beiguši karjeras, tur vajadzētu aiziet nolikt puķes...

Jānis un Kaspars kopā mācījās 99. vidusskolā, un reiz matemātikas kontroldarbā Cipruss, kurš šajā priekšmetā ir teju ģēnijs, labu gribēdams, iedeva Jānim norakstīt formulu, pēc kuras jārēķina. Jānis saputrojās un paņēma ne tikai formulu, bet... arī skaitļus, ko Cipruss tajā bija izmantojis. Saņemot izlaboto kontroldarbu, liels bija pārsteigums par saņemto vieninieku... 12. klases izlaidumā, kad visi smaidīja un priecājās, Jānis raudāja kā bērēs.

Atbraucot no sava pirmā Eiropas čempionāta, pirmo reizi piedalījāmies preses konferencē, un kāds žurnālists uzdeva jautājumu: kurš ir mūsu mīļākais hokejists. Es cītīgi saucu Artūru Irbi, Sandi Ozoliņu, Aleksandru Macijevski... Jānis sāka sev nervozos brīžos raksturīgi dīdīties, pakasīja pakausi un pateica: "Kerčs, b.e!" Blūma izteicieni vispār bieži radīja jautrus brīžus, īpaši angļu valodā. Kad ar izlasi spēlējām pārbaudes spēli pret Angolu, mēs kā jaunie bijām ļoti nepiekāpīgi, un vienā brīdī izcēlās neliels kašķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!