Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas sporta vēsturē bijis daudz ievērojamu komandu, kas katra savā laikā un vietā paveikusi ko ļoti nozīmīgu un atmiņās uz mūžiem paliekošu. Kāda vairāku gadu garumā, cita – vienā sezonā, vēl kāda – tikai vienā spēlē, taču visas – spilgti. Šī rakstu sērija būs veltīta šīm komandām. Noteikti varētu vairāk, taču kaut kur svītra vienmēr ir jānovelk, un tā nu mēs esam atlasījuši 20 komandas. Kādai putekļu kārtiņa paspējusi sakrāties biezāka, citai vēl pavisam niecīga, taču – pūtīsim nost un kārtosim glītā rindiņā uz paaugstinājuma, citu pie citas! Šoreiz gan nemēģināsim sarindot, kura pirmā un kura vienpadsmitā. Tā būs jūsu, MVP lasītāju, privilēģija – pēc tam, kad būsim izstāstījuši visus 20 stāstus. Šoreiz atcerēsimies vienu no spilgtākajām sezonām Latvijas klubu basketbolā, kad "Barons/LMT" komanda beidzot sagaidīja savu zelta pavasari.

Būtiskākais pastiprinājums tika saņemts mēneša beigās, kad no Viļņas "Lietuvos Rytas" pārnāca brazīlietis Žoau Paulu Batišta, bet no NBA Attīstības līgas tika iegūts Dontels Džefersons. Tikmēr paldies tika pateikts lietuvietim Tomam Naģim, kurš mēneša laikā bija piedalījies trīs BBL un trīs FIBA Eiropas kausa spēlēs. Kā pēc sezonas stāstīs Zonne, Batišta bija dārgākais spēlētājs komandā, jo nācās pārņemt viņa līgumsaistības ar "Lietuvos Rytas". Algu sarakstā pēc tās apjoma viņam sekoja Aleksandrs, Šķēle, Gusts un Adomaitis.

Sezonas beigās nācās atzīt, ka par spīti kļūdām sākumposmā komandas komplektācija bija viens no panākumu galvenajiem iemesliem. Zībarts izskautoja potenciālos leģionārus un lika priekšā kluba vadībai, bet ilggadējais ģenerālmenedžeris Andris Vanags, Zonne un Muižnieks iedarbināja sakarus un centās dabūt vēlamo spēlētāju. Vēl ilgi Zonnem naktīs miegu traucēja cīņas ar spēlētāju aģentiem, kurās nācās iesaistīt arī juristu biroju. Sadarbībai ar labiem Eiropas līmeņa klubu spēlētājiem pieredzes nebija ne Zonnem, ne Vanagam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!