2018./2019. gada sezonā Emoni Beitss palīdzēja Linkolnas vidusskolas komandai pirmo reizi vēsturē izcīnīt Mičiganas štata čempiontitulu – vidēji gūstot 32,4 punktus, izcīnot deviņas atlēkušās bumbas, atdodot trīs rezultatīvas piespēles un pārtverot 2,2 bumbas. Pāris mēnešus pēc sezonas noslēguma biznesa žurnāla "Forbes" sporta apskatnieks Adams Zagorija, atsaucoties uz līdzjutēju pūlī dzirdēto, Beitsu nodēvēja par nākamo Kevinu Durentu. Un puika arī nemuka no salīdzinājuma: "Man patīk Durents, viņš ir labs spēlētājs. Man patīk viņa ķermeņa uzbūve, viņa meistarība un tas, ka viņš prot gūt punktus, kad un kā grib." Gadu vēlāk ESPN žurnālists Džefs Borzelo, ziņojot par Beitsu kā ASV gada labākās vidusskolu spēlētāja balvas ieguvēju, nosauca jauno puisi par "daudzu vērtējumā labāko vidusskolu basketbolistu kopš Lebrona Džeimsa". Skaļš pieteikums. Lai neteiktu vairāk.
Pārspīlējumi, vērtējot jaunos talantus, amerikāņu sporta medijos nav nekas jauns. Varētu pat teikt, ka tā ir ikdiena – normāla sporta biznesa sastāvdaļa. Tomēr nav tā, ka Beitss nebūtu neko paveicis, lai viņa vārds tiktu minēts vienā teikumā ar Durentu un Džeimsu. Proti, arī otrajā vidusskolas gadā viņš aizveda komandu līdz rajona finālam (kas gan palika neizspēlēts Covid-19 pandēmijas dēļ). Kas palika noklusēts iepriekšējā rindkopā – Beitss tika atzīts par visas ASV labāko vidusskolu basketbolistu otrajā vidusskolas gadā, esot vien 15 gadus vecs. Zēnu konkurencē neviens neko tādu nekad nebija paveicis. Lebrons Džeimss šo balvu savulaik saņēma divreiz, taču – ne reizi tik agri (ASV vidusskola ilgst četrus gadus). Beitsa iespētais nepalika nepamanīts arī NBA zvaigžņu Dveina Veida un Džeisona Teituma acīm, izpelnoties apsveikumus tviterī.
Savukārt līdzības ar Durentu savelk Beitsa ķermeņa uzbūve un pozīcija laukumā – 206 auguma centimetri, garas rokas ar izstieptiem, pagaidām vēl minimāliem bicepsiem, nevainojama metiena tehnika, spēlējot kā otrajam vai trešajam numuram ārējā līnijā