ANO Cilvēktiesību komiteja: Francijas parandžu aizliegums pārkāpj sieviešu tiesības uz ticības brīvību
Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Francijas likums, kas aizliedz seju aizsedzošas galvassegas, pārkāpj musulmaņu sieviešu tiesības uz ticības brīvību, otrdien secinājusi ANO Cilvēktiesību komiteja Ženēvā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komitejā sūdzības iesniedza divas francūzietes, kuras bija sodītas par seju aizsegšanu ar lakatiem.

Komiteja, kas pārrauga civilo un politisko tiesību īstenošanu, paziņoja, ka Francijas likums, kas zināms arī kā parandžu aizliegums, esot pārāk radikāls.

Tas nenodrošina pienācīgu līdzsvaru starp leģitīmām interesēm, piemēram, sabiedrības drošību un sociālo vienprātību, un individuālajām reliģiskajām tiesībām, norādīja komiteja.

Komiteja secināja, ka aizliegums valkāt seju aizsedzošas galvassegas nevis aizsargās sievietes, kas izvēlas šādi tērpties, bet gluži otrādi - ierobežos tās, ieslogot viņas mājās un apgrūtinot viņām piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem.

Komitejas priekšsēdētājs Juvals Šanijs uzsvēra, ka lēmums nav vērsts pret sekulārismu un nav iedrošinājums paražai, ko daudzi komitejā, tostarp viņš pats, uzskata par sieviešu apspiešanu.

Seju aizsedzošu galvassegu aizliegumi ir spēkā arī citās Eiropas valstīs, tostarp Austrijā, Beļģijā, Dānijā un Nīderlandē.

Francijai tagad ir 180 dienas laika, lai informētu ANO Cilvēktiesību komiteju par pasākumiem, kas veikti, reaģējot uz komitejas kritiku. Tās, piemēram, varētu būt kompensācijas sodītajām sievietēm, kuras iesniedza sūdzību komitejā, vai arī aizlieguma atkārtota izvērtēšana.

Lai gan Francijai ir jāņem vērā komitejas lēmums, komitejas spēkos nav piespiest Franciju to darīt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO Francija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form