Aptauja: Latvija un Lietuva ir Krievijai nedraudzīgākās valstis aiz ASV un Ukrainas
Foto: AFP/Scanpix

Ceturtā daļa Krievijas iedzīvotāju Latviju un Lietuvu uzskata par Krievijai nedraudzīgām valstīm, ierindojot tās nedraudzīgāko valstu topā aiz ASV un Ukrainas, liecina pirmdien publiskoti Jurija Levadas socioloģisko pētījumu centra veiktas aptaujas rezultāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par nedraudzīgāko valsti Krievijai respondenti atzina ASV (73%), kam sekoja Ukraina (37%), Latvija un Lietuva (abas valstis par nedraudzīgām atzina 25% respondentu) un Polija (22%).

Savukārt par Krievijai draudzīgāko valsti atzīta Baltkrievija (55%), kam seko Ķīna (43%), Kazahstāna (41%), Indija un Armēnija (abas valstis par draudzīgām uzskata 18% aptaujas dalībnieku).

Negatīvs vērtējums par ASV ir 73% respondentu, bet 15% izteicās par tām pozitīvi, savukārt 12% nespēja sniegt precīzu vērtējumu.

Eiropas Savienību (ES) un Ukrainu Krievijas iedzīvotāji vērtēja vienādi - 59% respondentu ir negatīvi noskaņoti gan pret ES, gan Ukrainu, 26% tās vērtē pozitīvi, bet attiecīgi 16% un 14% precīzu vērtējumu nesniedza.

Krievijas un Vācijas attiecības 39% respondentu vērtēja kā normālas, mierīgas. 33% aptaujas dalībnieku atzina, ka tajās ir jūtams vēsums, 12% - ka valda spriedze, bet 2% vērtējumā Vācijas un Krievijas attiecībās ir jūtams naidīgums. 9% respondentu abu valstu attiecības vērtēja kā labas.

Baltkrievija un Ķīna jau tradicionāli ir Krievijas iedzīvotājiem simpātiskas valstis. Attiecīgi 83% un 80% respondentu sniedza pozitīvi vērtējumu par šīm valstīm, bet 7% atzina, ka vērtē katru no tām negatīvi.

Savukārt Gruziju pozitīvi vērtē 42% respondentu, bet 36% atzīst, ka attiecības ar to ir sliktas. 22% aptaujas dalībnieku nespēja viennozīmīgi novērtēt Krievijas un Gruzijas attiecības.

Aptauja 22.-25.maijā tika veikta 134 apdzīvotās vietās visā Krievijā, un tajā piedalījās 1600 cilvēku.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Krievija Lietuva Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form