ASV aizturētā Krievijas pilsone Butina kontaktējusies ar augstām Vašingtonas amatpersonām
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas pilsonei Marijai Butinai, kas ASV apsūdzēta, ka darbojusies kā slepena Krievijas aģente, Vašingtonā bijuši augstāka ranga kontakti, nekā tas līdz šim bijis zināms. 2015.gadā viņa ASV piedalījusies Krievijas amatpersonas sarunās ar divām augstām ASV Federālo rezervju sistēmas un Finanšu ministrijas amatpersonām.

Sanāksmēs piedalījies Federālo rezervju sistēmas vicepriekšsēdētājs Stenlijs Fišers un finanšu ministra vietnieks starptautiskajos jautājumos Neitans Šīts, apliecināja vairāki cilvēki, kas ir pazīstami ar šo sanāksmju norisi, un Vašingtonas domnīca, kas sanāksmes organizējusi.

Butina ieradās ASV 2015.gada augustā kopā ar Krievijas Centrālās bankas priekšsēdētāja vietnieku Aleksandru Toršinu un piedalījās sanāksmēs ar Šītu un Fišeru par Krievijas un ASV ekonomiskajām attiecībām prezidenta Baraka Obamas prezidentūras laikā.

ASV Federālā prokuratūra apsūdzējusi Butinu, ka viņa kopā ar diviem ASV pilsoņiem un augstu Krievijas amatpersonu bijusi iesaistīta sazvērestībā, lai ietekmētu ASV Krievijas politiku un iefiltrētos ieroču īpašnieku tiesību organizācijā, domājams, Nacionālajā Strēlnieku asociācijā (NRA), kurai ir ciešas saites ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Laikraksts "The New York Times" ziņoja, ka Butina mēģinājusi nodibināt kontaktus starp Trampu un Putinu 2016.gadā pirms Trampa uzvaras vēlēšanās. Abi prezidenti tomēr netika minēti vārdā federālo aģentūru publicētajos juridiskajos dokumentos.

Tieslietu ministrija iepriekš ziņoja, ka Butina no 2015.gada līdz 2017.gada sākumam strādājusi "pēc Krievijas valdības augsta līmeņa amatpersonas norādījumiem" un šī amatpersona tagad ir pakļauta ASV sankcijām.

Šīs darbības mērķis bijis attīstīt aizklātus sakaru kanālus, lai piekļūtu ASV politiķiem, kas pieņem nozīmīgus lēmumus.

Source

LETA

Tags

ASV Baraka Obamas Krievija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form