AFI

ASV apgabala tiesa pirmdien noraidīja kāda Kalifornijas ateista iesniegto prasību pret ASV valdību likvidēt uz dolāra banknotēm un monētām rakstīto frāzi "In God We Trust" ("Mēs paļaujamies uz Dievu").

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jurists un ārsts Maikls Ņūdous no Sakramento, Kalifonijā tiesā apgalvoja, ka šī frāze uz banknotēm un monētām pārkāpj viņa tiesības un pārkāpj ASV konstitūcijā paredzēto baznīcas un valdības nodalīšanu.

Ņūdous norādīja, ka izmantojot naudu viņš negribot ir spiests izplatīt reliģisku dogmu un sludināt monoteismu.

Taču tiesnesis Frenks Demrels noraidīja Ņūdoua prasību, norādot, ka frāze "In God We Trust" pēc savas būtības ir laicīga un veltījums nacionālajai vēsturei un ka naudas zīmes neliecina par valdības spiedienu par labu monoteismam.

Taču Ņūdous plāno iesniegt apelāciju augstākas instances tiesā.

Ņūdous jau agrāk tiesā mēģinājis savas meitas labā panākt, lai no skolēnu zvēresta tiktu izņemta frāze "Dieva priekšā".

Toreiz pirmās instances tiesa lēma Ņūdouam par sliktu, bet ASV apelāciju tiesa nolēma viņam par labu. Galu galā ASV Augstākā tiesa noraidīja Ņūdoua prasību, nolemjot, ka viņam kā šķirtam tēvam nebija tiesības tiesāties meitas labā, jo viņš nav meitas likumīgais aizbildnis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form