Azerbaidžānā trešdien stājas spēkā likums, kas nosaka obligātu pāreju no kirilicas uz latīņu alfabētu. No šīs dienas ikvienam rakstu darbam azerbaidžāņu valodā jābūt latīņu alfabētā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Likums arī paredz azerbaidžāņu valodas obligātu izmantošanu visās valsts un privātajās iestādēs un uzņēmumos, kā arī lietišķajā sarakstē.

Lēmumu par pāreju uz latīņu alfabētu Azerbaidžānas parlaments pieņēma 1992.gada decembrī, taču tas netika īstenots.

Lielbritānijas laikrakstā "Financial Times" izteikts viedoklis, ka latīņu alfabēta ieviešana valstī var izraisīt haosu. "Desmitiem tūkstoši cilvēku no rīta pamodīsies un konstatēs, ka viņu avīzes un oficiālie dokumenti rakstīti grūti salasāmiem burtiem," uzsver laikraksts.

"Financial Times" kā problēmu uzsver to, ka daudzi vecāka gadagājuma azerbaidžāņi, kas auguši un izglītojušies komunistiskā režīma laikā tekstus dzimtajā valodā spēj izlasīt tikai tad, ja tie rakstīti kirilicā.

Kāds ietekmīgs azerbaidžāņu laikraksts norāda, ka ceturtā daļa tā lasītāju nespēs izlasīt latīņu alfabētā rakstītās publikācijas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form