'Costa Concordia' kapteinis ierodas izciest sodu pēc pēdējās apelācijas
Foto: AFP/Scanpix

Itālijas piekrastē avarējušā kruīzu kuģa "Costa Concordia" kapteinis Frančesko Sketīno piektdien ieradās izciest 16 gadu un viena mēneša cietumsodu par šīs avārijas izraisīšanu, jo Itālijas augstākā tiesa ir noraidījusi pēdējo apelāciju pret viņam piespriesto sodu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

56 gadus vecais Sketīno, kuru prese ir nodēvējusi par "kapteini gļēvuli", jo viņš bija pametis kuģi pirms pasažieru evakuācijas, ienāca pa Rebibijas cietuma vārtiem Romā, tiklīdz bija noraidīta pēdējā apelācija.

"Viņš sacīja: "Es uzticos tieslietu sistēmai, spriedums ir jāievēro. Es tieši tagad ierodos izciest sodu"," pavēstīja kapteiņa advokāts Saverio Seneze pēc viņu telefonsarunas.

"Beidzot ir panākts taisnīgums. Es ceru, ka tas sniegs nedaudz miera tiem, kas zaudējuši savus mīļotos," teica upuru radinieku juridiskā pārstāve Alesandra Gvarini.

Jau vēstīts, ka tiesa Toskānas reģiona Groseto pilsētā 2015. gada februārī piesprieda Sketīno 16 gadu un viena mēneša cietumsodu pēc tiesneša lēmuma, ka Sketīno nolaidības dēļ kuģis 2012. gada 13. janvārī uzskrēja uz zemūdens klints Tirēnu jūrā pie Džiljo salas Toskānas reģionā.

Avārijas brīdī uz kuģa bija 4229 cilvēki, tai skaitā ap 3200 tūristu. 32 cilvēki gāja bojā.

Sketīno tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma, katastrofas izraisīšanā, kuģojot pārāk tuvu krastam, evakuācijas aizkavēšanā un kuģa atstāšanā, kamēr tā pasažieri un apkalpe vēl nebija evakuēti.

'Costa Concordia' kapteinis ierodas izciest sodu pēc pēdējās apelācijas
Foto: Reuters/Scanpix


Tiesa viņam piesprieda arī aizliegumu piecus gadus strādāt par kuģu kapteini un aizliegumu uz mūžu ieņemt valsts amatus.

Sketīno prāvā apgalvoja, ka kuģa uzskriešanā uz klints vainojama apkalpe un ka ar evakuācijas aizkavēšanu var būt izglābtas cilvēku dzīvības. Sketīno arī uzstāja, ka viņš nevis aizbēdzis no kuģa, bet iekritis glābšanas laivā, jo kuģis bija sasvēries nepilnu 90 grādu leņķī.

Sketīno arī apgalvoja, ka esot padarīts par vienīgo grēkāzi un bijis mediju rīkotu "raganu medību" upuris.

Pieciem kuģa avārijas lietā apsūdzētajiem 2013. gada jūlijā tika piespriesti cietumsodi par netīšu slepkavību pēc tam, kad tiesa apstiprināja viņu vienošanās ar apsūdzības uzturētājiem.

Sodi tika piespriesti četriem kuģa apkalpes locekļiem un kuģa īpašnieces kompānijas "Costa Crociere" krīžu pārvaldības nodaļas vadītājam.

"Costa Crociere" krīžu pārvaldības nodaļas vadītājs saņēma visgarāko cietumsodu - uz diviem gadiem un 10 mēnešiem. Kuģa viesnīcas direktoram tika piespriests divu gadu un sešu mēnešu cietumsods. Stūrmanis un divi apkalpes locekļi no kuģa komandtiltiņa saņēma cietumsodus no viena gada un astoņiem mēnešiem līdz vienam gadam un 11 mēnešiem.

Eiropā lielākais kruīzu kuģu operators "Costa Crociere" 2013. gadā uzņēmās daļēju atbildību par notikušo, piekrītot samaksāt vienu miljonu eiro lielu soda naudu. "Costa Crociere" soda nauda jāmaksā saskaņā ar administratīvajām sankcijām, kas Itālijas tiesību aktos tiek vērstas pret kompānijām, kuru darbinieki ir pastrādājuši noziegumu. Sods tika piespriests, apsūdzētajai kompānijai vienojoties ar izmeklētājiem par mīkstinātu sodu, ja tā daļēji atzīs savu vainu. Kompānija vēlējās, lai par pilnībā vainīgu katastrofā tiktu atzīts kuģa kapteinis Sketīno.

Katastrofā izdzīvojušajiem, kas noraidīja "Costa Crociere" sākotnējo kompensācijas piedāvājumu, katram tika piešķirta kompensācija 30 tūkstošu eiro apmērā. Starp kompensācijas saņēmējiem bija Moldovas dejotāja Domnika Čemortana, kuru Sketīno izklaidēja tieši pirms kuģa uzskriešanas uz klints.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Costa Concordia Itālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form