EPA - AFI
Foto: Jakutijas prezidents

Dabas katastrofu Ļenas upē Krievijā nomainījusi ekoloģiskā katastrofa, ko izraisījusi naftas produktu noplūde Ļenskas naftas bāzē, ceturtdien paziņoja Jakutijas Vides aizsardzības ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Plūdu dēļ Ļenskas naftas bāzē salūzuši degvielas rezervuāru cauruļvadu aizdares mehānismi un remontbrigādēm nekādi neizdodas tos hermētiski noslēgt.

Pēc Jakutijas Ārkārtas situāciju ministrijas sniegtajiem datiem, Ļenā ieplūdušas 200 tonnas naftas produktu. Taču Vides aizsardzības ministrijā uzskata, ka piesārņojuma apjoms ir daudz lielāks.

Ekologu rīcībā ir informācija, ka naftas bāzē bojātas 89 degvielas tvertnes un naftas produkti no tām turpina ieplūst Ļenā. Tikai ceturtdien ticis pieņemts lēmums rakt īpašas bedres noplūdušās degvielas savākšanai.

Jakutijas vides aizsardzības ministra vietnieks Valērijs Ogojevs uzskata, ka ūdens resursiem nodarītie zaudējumi sasniegs vairākus miljardus rubļu.

Vislielākais naftas produktu plankums Ļenas upē šobrīd atrodas 40 kilometru attālumā no Jakutskas. Varas iestādes pieļauj iespēju, ka laikā, kad upe nesīs izplūdušo naftas produktu plankumu cauri Jakutskai, tiks apturēta pilsētas ūdensņemšanas stacijas darbība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form