Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumprojektu, kas ļaus Dānijai izveidot patvēruma centrus ārpus Eiropas, vēsta ziņu aģentūra "Ritzau".

Likumprojekts atļauj nelegālos imigrantus, kas lūdz patvērumu Dānijā, pārvietot uz citām valstīm, kur viņiem būs jāgaida, līdz tiks izskatīts viņu lūgums.

Likumprojektu ierosināja valdošā Sociāldemokrātu partija un premjerministre Mete Fredriksena. Balsojumā parlamentā to atbalstīja arī liberālās labēji centriskās partijas "Venstre" ("Kreisie") deputāti.

Laikraksts "Jyllands Posten" ziņo, ka Dānija apspriedusi šo jautājumu ar Ruandu, Tunisiju, Etiopiju un Ēģipti. Taču konkrētu plānu šādu centru celtniecībai vēl nav. Līgumi ar citām valstīm būs jāapstiprina parlamentam.

Tomēr patvēruma saņemšana noteikti nenozīmēs, ka persona varēs no šiem centriem doties uz Dāniju. Viņiem būs jāpaliek valstī, kurā viņi iesniedza lūgumu pēc patvēruma, vai viņi tiks pārvesti uz ANO bēgļu nometni.

ANO Bēgļu aģentūra UNHCR iepriekš kritizējusi Dānijas plānu.

"Patvēruma piešķiršanas procesa un bēgļu aizsardzības pārnešana uz citu valsti ārpus Eiropas nav atbildīgs un ilgtspējīgs risinājums - un tas arī būtu pretrunā principiem, uz kuriem balstīta starptautiskā sadarbība bēgļu jautājumos," norādījis UNHCR pārstāvis Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs Henriks Nordentofts.

Viņš arī paudis bažas, ka Dānijas plāns var radīt domino efektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!