Donalds Tramps neapmeklēs Barbaras Bušas bēres
Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien neapmeklēs ASV bijušās pirmās lēdijas Barbaras Bušas bēres, piektdien ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Paziņojumā teikts, ka Tramps neieradīsies bērēs, lai neapgrūtinātu bēru ceremoniju ar papildu drošības pasākumiem, kas būtu jāveic viņa ierašanās gadījumā. Tāpat viņš vēloties izrādīt cieņu aizgājējas ģimenei.

Lai gan pats Tramps nedosies uz bērēm, Melānija Trampa dosies uz bērēm visas "Pirmās ģimenes" vārdā, atsaucoties uz paziņojumu, vēsta medijs.

Ceturtdienas preses konferencē Tramps nosauca Barbaru Bušu par "brīnišķīgu, brīnišķīgu personu," vēsta BBC.

Jau ziņots, ka ASV Donalda Trampa dzīvesbiedrene Melānija Trampa svētdien dosies uz Teksasu, lai apmeklētu ASV bijušās pirmās lēdijas Barbaras Bušas bēres.

Kā atgādina medijs, parasti ASV pirmās lēdijas apmeklē bijušo ASV pirmo lēdiju bēru ceremonijas. Piemēram, 2016. gadā Mišela ObamaKalifornijā apmeklēja bēres, kurās mūžībā tika pavadīta bijusī ASV pirmā lēdija Nensija Reigana.

Jau ziņots, ka 92 gadu vecumā mirusi ASV bijusī pirmā lēdija Barbara Buša.

Barbara Buša, kas 73 gadus bija nodzīvojusi laulībā ar eksprezidentu Džordžu Bušu vecāko, bija arī eksprezidenta Džordža Buša jaunākā un bijušā Floridas štata gubernatora Džeba Buša māte.

Barbara Buša pirmā lēdija bija no 1989. gada līdz 1993. gadam, bet "otrās lēdijas" pienākumus pildījusi no 2001. gada līdz 2009. gadam, kad ASV prezidents uz diviem termiņiem bija viņas dēls Džordžs Bušsjaunākais.

Bijusī ASV pirmā lēdija nodibināja ģimeņu lasītpratības un rakstpratības fondu, lai palīdzētu vecākiem un bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm iemācīties lasīt un rakstīt.

Pēdējā laikā Buša ilgstoši slimojusi un pēc vairākiem slimnīcas apmeklējumiem atteikusies no tālākas ārstēšanas, norādot, ka viņa vēlas pēdējās dienas pavadīt kopā ar ģimeni. Slimības būtība atklāta netiek.

Source

www.DELFI.lv

Tags

ASV Donalds Tramps Melānija Trampa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form