'EgyptAir' reisa MS804 lidmašīna iekrīt Vidusjūrā. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: AFP/Scanpix

Naktī uz ceturtdienu Vidusjūrā iekritusi kompānijas "EgyptAir" pasažieru lidmašīna, kas bija ceļā no Parīzes uz Ēģiptes galvaspilsētu Kairu. Ceturtdien izvērsta plaša lidmašīnas meklēšanas operācija, un pēcpusdienā pamanītas pirmās iespējamās lainera "Airbus" A320 atlūzas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pazudusi 'Egypt Air' lidmašīna
Zināmie fakti: - Reisa MS804 lidmašīna Parīze-Kaira pazudusi virs Vidusjūras. - “Airbus” A320 lidaparāts no radariem pazudis plkst. 2.39.40 pēc Kairas laika.- Ir apstiprināts, ka lidmašīna avarējusi - Grieķija jau plkst. 2.45 uzsāka meklēšanas operāciju.- Pazušanas brīdī lidmašīna atradusies 16 kilometrus dziļi Ēģiptes gaisa telpā- Lidmašīnā atradušies 56 pasažieri un 10 apkalpes locekļi
Teksta tiešraide noslēgusies.
Francija paziņojusi, ka uz Ēģipti nosūtīs izmeklētājus un tehnisko ekspertu, ziņo AFP. Savukārt no Kipras palīgā meklēt avarējušo “EgyptAir” devusies lidmašīna “RAF C-130”, ziņo “Sky”.
Viesnīcā pie Šarla de Gola lidostas Parīzē izveidots palīdzības centrs avarējušās lidmašīnas pasažieru radiniekiem. Viņiem tiek nodrošinātas tikšanās ar psihologiem, ārstiem, valsts ierēdņiem, sociālajiem darbiniekiem un Nacionālās katastrofu upuru federācijas pārstāvjiem, vēsta raidsabiedrība “Sky”.
https://twitter.com/EGYPTAIR/status/733320226629165057 Aviokompānija “EgyptAir” tviterī, atsaucoties uz iepriekš izskanējušo informāciju saistībā ar atlūzu atrašanu, norāda, ka sazinājusies ar atbildīgajiem iestādēm un nav guvusi apstiprinājumu par avarējušā lidaparāta vraka atrašanu.
Ēģiptes Civilās aviācijas ministrija “līdz šim nevar apstiprināt, ka ir atrasts pazudušās “EgyptAir” lidmašīnas vraks”, vēsta Ēģiptes televīzijas “Nile News TV”.
Lidmašīnas meklēšanā iesaistīta Ēģiptes transporta kuģa apkalpes loceklis Tareks Vahba publicējis attēlus ar ūdenī peldošu glābšanas vesti, kā arī raksta, ka līdzās vestei atrasts arī lidmašīnas krēsls.
Kuveitas Ārlietu ministrija atklājusi tās pilsoņa identitāti, kurš atradies reisā MS804 un, visticamāk, ir gājis bojā lidmašīnas katastrofā. Valsts ziņu aģentūra norāda, ka "EgyptAir" 56 pasažieru vidū bijis arī ārlietu ministra asistents konsulārajos jautājumos Sami al Hamads.
Grieķu televīzija "ERT TV" ziņo, ka lidmašīnas vraks atrasts 230 jūras jūdzes jeb 426 kilometrus no Krētas salas.
Britu pilots Alans Karters raidsabiedrībai BBC stāsta, ka lidojis gandrīz tajā pašā laikā un gandrīz tajā pašā gaisa telpā, kur MS804 un laika apstākļi ir bijuši “perfekfi”.
Pienāk jaunas ziņas par jūrā atrastām atlūzām. Grieķijas sabiedriskā raidsabiedrība ERT ziņo par pamanītiem oranžas krāsas objektiem. AFP, atsaucoties uz kādu grieķu militāro amatpersonu, vēsta, ka oranži objekti pamanīti 370 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Krētas Ēģiptes gaisa satiksmes kontroles teritorijā.
Iepriekš izskanējušās ziņas par it kā saņemto briesmu signālu no pazudušās lidmašīnas bija kāda darbinieka kļūda, paziņoja aviācijas ministrs Fatijs. Nekāds signāls nav bijis, viņš atzīst.
Aptuveni 80 kilometrus no vietas, kur lidmašīna pazuda no radariem, Vidusjūrā ir atrastas atlūzas, atsaucoties uz anonīmu avotu, ziņo : “Reuters”.
Amatpersonām nav bijis zināms nekas par kādām drošības problēmām saistībā ar lidmašīnas pasažieriem, žurnālistiem norādīja Fatijs. Ministrs arī uzsvēra, ka ceļošana uz Ēģipti joprojām ir droša. Amatpersona arī apstiprina, ka pirms lidojuma uz Parīzi lidmašīna bija nosēdusies Tunisijā.
Ēģiptes civilās aviācijas ministrs Šerifs Fatijs apstiprina, ka meklēšanas operācija fokusējas uz apkārtni pie Grieķijas Karpatas salas.
Atgādinām, ka 31. oktobrī virs Ēģiptes Sīnāja pussalas teroristu ievietotas bumbas sprādziena dēļ avarēja Krievijas pasažieru lidmašīna ar 224 cilvēkiem, pārsvarā krievu tūristiem. Visi gāja bojā. Ēģipte tolaik ilgi neatzina, ka notikušais ir terorakts, lai gan par to ziņoja Rietumu izlūkdienesti un islāmistu grupējums “Daesh” uzņēmās atbildību par notikušo. Ēģiptei tūrisms ir ļoti svarīga nozare ekonomikai, tāpēc ziņas par terorismu var smagi iedragāt valsts ekonomiku.
Ēģiptes ģenerālprokurors uzdevis sākt izmeklēšanu lidmašīnas pazušanas lietā, paziņots preses konferencē Kairā.
Krievijas Federālā drošības dienesta vadītājs Aleksandrs Bortņikovs MS804 nogāšanos nosaucis par teroraktu, ziņo aģentūra “Interfaks”.
Netiek izslēgta ne terorakta, ne tehniskas kļūmes iespējamība, paziņojis Ēģiptes aviācijas ministrs.
Pēdējā sazināšanās reizē ar Grieķijas gaisa satiksmes kontrolieriem, “EgyptAir” pilots bijis “labā omā”, informē Grieķijas Civilās aviācijas dienests. Pēc tam kontaktus ar lidmašīnu vairs nav izdevies nodibināt.
Francijas policija izmeklēšanā galvenokārt koncentrēsies uz Parīzes Šarla de Gola lidostas darbinieku pārbaudi, atsaucoties uz "Le Figaro", raksta BBC. Tādējādi tiks saprasts, vai lidostas darbinieki varēja izraisīt kādu drošības risku. Kāds avots norādījis, ka agrāk lidostā pie bagāžas iekraušanas un izkraušanas strādājuši arī vairāki salāfisti jeb ultrakonservatīvie musulmaņi. Pērnā gada decembrī Parīzes lidostu pārvaldes vadītājs Augustīns de Romanē atklāja, ka gada laikā sakarā ar "radikalizēšanos" no galvenajām lidostām atlaisti aptuveni 70 cilvēki, kuri strādājuši īpaši drošajās lidostas daļās.
Grieķijas aizsardzības ministrs apstiprina, ka nekādas atlūzas joprojām nav izdevies uziet.
Pirms nogāšanās lidmašīna veikusi "pēkšņas novirzīšanās", aģentūrai "Reuters" norādījis Grieķijas aizsardzības ministrs.
Francijas prokuratūra paziņojusi, ka uzsāk notikušās aviokatastrofas izmeklēšanu.
"Informācija, kuru mēs - ministri, valdības pārstāvji, un, protams, Ēģiptes amatpersonas - esam apkopojuši, apstiprina, ka diemžēl tā ir avarējusi. Tā ir zaudēta," par reisa MS804 pazudušās lidmašīnas likteni izteicās Olands.
Francijas prezidents Fransuā Olands apstiprina, ka lidmašīna ir avarējusi. Preses konferencē viņš žurnālistiem norādīja, ka pagaidām gan nevarot izslēgt nevienu hipotēzi, kāpēc tā ir avarējusi. Viņš arī atkārtoti piedāvāja Francijas palīdzību lidmašīnas atlieku meklēšanā.
Reisa MS804 pasažieru piederīgajiem, kuri izteikuši tādu vēlmi, 'EgyptAir' piedāvā bez maksas doties uz Ēģipti.
Find AFP's live report on #EgyptAir #MS804 here (click preview): https://t.co/c5ouRBMT81 pic.twitter.com/NUq3XvZAFo— AFP news agency (@AFP) May 19, 2016
"Ir liela iespējamība, ka noticis bumbas vai pašnāvnieka rīkots sprādziens," medijam "Europe 1" norādījis bijušais Francijas Gaisa negadījumu izmeklēšanas biroja prezidents Žans Pols Trodeks."Ja komanda nenosūtīja brīdinājuma signālu, tad tas ir tāpēc, ka tas, kas notika, bija ļoti pēkšņs. Dzinēja problēmas vai tehniskas ķibeles nebūtu izraisījušas tūlītēju avāriju. Šajā gadījumā komanda nereaģēja, kas mums liek domāt par bumbu," norāda aviācijas drošības eksperts. Vienlaikus viņš neizslēdz, ka lidmašīnas avāriju varētu radīt kāda vēl nezināma ļoti ātri attīstījusies tehniska kļūme vai raķetes trāpījums, taču šie varianti ir maz ticami.
MS804 pilotam bija kontakti ar Grieķijas gaisa kontrolieriem, kad lidmašīna atradās Grieķijas gaisa telpā, privātajā televīzijā “Antenna” pastāstīja Grieķijas civilās aviācijas dienesta direktors Konstantinos Lintzerakos. Lidmašīna lidojusi ar 519 jūdžu (835 kilometri) stundā lielu ātrumu. Kontrolieri mēģinājuši sazināties ar pilotu neilgi pirms lidmašīnas izlidošanas no Grieķijas lidojumu informācijas zonas, bet pilots nav atbildējis, atklāja amatpersona. Kontrolieri turpinājuši mēģinājumus sazināties līdz lidmašīnas pazušanai no radariem.
24 stundas pirms pazušanas “Airbus” lidmašīna devusies reisos no Kairas uz Tunisu un no Kairas uz Parīzi, ziņo BBC. Iepriekšējā nedēļā šis lidaparāts paviesojies Eritrejā, Briselē, Beirūtā, Stambulā, Abū Dabī, Kuveitā, Atēnās, Luksorā, Aleksandrijā un Kasablankā, liecina “FlightRadar24” dati.
Lidostā Kairā pulcējas pazudušās lidmašīnas pasažieru radinieki un draugi. “Tur iekšā nav nekādas informācijas. Viņi mums neko skaidri nesaka,” “The Guardian:” citē kādu sievieti, kas nevēlējās atklāt savu vārdu. Lidostas zālē, kur cilvēki gaida ziņas par saviem tuviniekiem, ieradušies mediķi, novēroja laikraksts.
Notikumu hronoloģija: - 23.30 pēc Kairas laika MS804 reisa lidmašīna paceļas no Šarla de Golla lidostas Parīzē - 02.27 pēc Kairas laika Grieķijas gaisa kontroles dienests saņem pēdējo signālu no lidmašīnas - 02.30 pēc Kairas laika kontaktus ar MS804 zaudē Ēģipte - 03.15 pēc Kairas laika lidmašīnai būtu bijis jāierodas Kairā - Ir pretrunīgas ziņas par to, vai lidmašīna raidījusi briesmu signālu. Iepriekš tika ziņots, ka Ēģiptes armija uztvērusi signālu 4.26 (iespējams, no signālbojas), taču armijnieki vēlāk šādu informāciju noliedza
Ēģiptes Ārlietu ministrija savā paziņojumā piemin lidmašīnas “nokrišanu”, kas ir pirmā norāde no Ēģiptes puses, ka MS804 ir nogāzusies, atzīmē BBC.
Lai gan joprojām nav oficiāla apstiprinājuma, ka lidmašīna ir nogāzusies, avoti lidsabiedrība “EgyptAir” un Ēģiptes civilās aviācijas dienestā aģentūrai “Reuters” paudušo pārliecību, ka MS804 ir iekritusi jūrā.
Žurnālisti pie Kairas lidostas iztaujā Ēģiptes premjeru Šerifu Ismailu. (foto AP)
“Pagaidām mēs nevaram neko ne izslēgt, ne apstiprināt. Lai uzzinātu iemeslu, ir jāpabeidz meklēšanas operācija,” Ēģiptes premjera teikto žurnālistiem Kairas lidostā citē “Reuters”.
Ir par agru izslēgt jebkādu notikušā izskaidrojumu, tostarp teroraktu, paziņojis Ēģiptes premjers Šerifs Ismails.
“Airbus” izplatījis paziņojumu, ka MS804 ir pazudusi virs Vidusjūras 2.30 pēc vietējā laika. Taču netiek apstiprinātas ziņas, ka lidmašīna būtu nogāzusies, vēsta “The Guardian”.
Neapstiprinātas ziņas liecina, ka lidmašīna nokritusi 130 jūdžu attālumā no Karpatas salas, ziņo AFP.
Video: kā kuģi dodas meklēt pazudušo lidmašīnu https://www.delfi.lv/video/zinas/arzemes/kugi-dodas-uz-egiptes-lidmasinas-pazusanas-vietu.d?id=47459399
Karpatas sala
Aģentūra AFP, atsaucoties uz avotu Grieķijas lidostā, ziņo, ka lidmašīna ir nogāzusies netālu no Grieķijas Karpatas salas Ēģiptes gaisa telpā.
Starp 10 lidmašīnas apkalpes locekļiem trīs bijuši drošībnieki, atklāja Ēģipte. Francijas transporta ministrs komentē, ka tā ir ierasta prakse, ziņo “The Guardian”.
Vēl ir par agru secināt, kas noticis ar lidmašīnu, žurnālistiem Kairas lidostā paziņojis Ēģiptes premjerministrs Šerifs Ismails.
Lidmašīnas meklēšanā iesaistījušies arī tuvumā esošie civilie kuģi. Nearby vessels scrambling to help with #MS804 search. Our thoughts are with the #EgyptAir passengers & families. pic.twitter.com/FszbDT7rUK— MarineTraffic (@MarineTraffic) May 19, 2016
Pretēji iepriekš izskanējušajām ziņām, Ēģiptes armija paziņojusi, ka tā briesmu signālu no lidmašīnas nav saņēmusi.
Meklēšanas operācijā ir iesaistīta Ēģiptes flote, krasta apsardze un gaisa spēki. Grieķija nosūtījusi divas lidmašīnas un fregati.
Ir nelielas neskaidrības par lidmašīnas raidīto briesmu signālu, kurš esot saņemts 4.26 pēc vietējā laika – divas stundas pēc pēdējiem apstiprinātajiem kontaktiem ar radaru, kas bijis 2.30, raksts “The Guardian”. Iespējams, ka tas varētu būt bijis automātisks trauksmes signāls no ārkārtas situāciju signālbākas.
Pēdējo reizi kontaktējoties ar Grieķijas gaisa kontrolieriem, pilots nekādas problēmas nav pieminējis, atsaucoties uz Grieķijas civilās aviācijas dienestu, ziņo “Reuters”. No Grieķijas radariem lidmašīna pazudusi divas minūtes pēc tam, kad izlidojusi no Grieķijas gaisa telpas.
MS804 meklēšanā iesaistīti Ēģiptes armijas iznīcinātāji. UPDATE 2: Egyptian army jets searching for missing #EgyptAir flight MS 804 https://t.co/uNuD6LaR38 #Cairo #Paris pic.twitter.com/K90jrsfs6i— Ahram Online (@ahramonline) May 19, 2016
No MS804 saņemts briesmu signāls, apstiprina “EgyptAir”. 4.26 pēc Kairas laika nosūtītas meklēšanas komandas.
Ēģiptes militāristi no MS804 saņēmusi briesmu signālu, atsaucoties uz Ēģiptes Civilās aviācijas ministriju, ziņo “Sky News”.
Francija ir gatava sniegt palīdzību Ēģiptei lidmašīnas meklēšanā, ja būs tāds lūgums no Kairas puses, paziņojis Francijas premjers Manuels Valss.
Notikušo jau pārrunājuši Francijas prezidents Fransuā Olands un Ēģiptes līderis Abdelfatahs al Sisi, atsaucoties uz Olanda runasvīru, ziņo “Reuters”. Prezidenti vienojušies cieši sadarboties izmeklēšanā. Lidmašīnā līdzās citiem atradušies 30 ēģiptieši un 15 francūži.
Parīzes Šarla de Golla lidostā, no kurienes MS804 izlidoja, jau ieradušies žurnālisti, liecina aģentūras AP foto.
Kairas lidostā (foto:AP)
Kopš lidmašīnas pazušanas pagājušas piecas stundas. Kairas lidostā sāk ierasties pasažieru tuvinieki, ziņo BBC.
Starp lidmašīnas pasažieriem ir 15 francūži, 30 ēģiptieši, viens brits, viens beļģis, divi irākieši, viens Kuveitas pilsonis, viens Saūda Arābijas pilsonis un sudānietis, kā arī čadietis, portugālis, alžīrietis un kanādietis, ziņo BBC.
Pēdējie gaisa kontroles dienesta kontakti ar MS804 notikuši 10 minūtes pirms tās pazušanas no radariem, ziņo Ēģiptes laikraksts “Ahram”.
Arī Ēģiptes karaflotes kuģi ir ceļā uz Vidusjūras reģionu, kur zaudēti kontakti ar lidaparātu.
Grieķija paziņojusi, ka iesaistījusies pazudušās lidmašīnas meklēšanā, nosūtot palīgā divas izlūkošanas lidmašīnas un vienu kuģi, ziņo aģentūra AP.
Video redzams, pa kādu maršrutu lidmašīna lidoja un pazuda. https://www.delfi.lv/video/zinas/arzemes/egiptes-lidmasinas-pazusana.d?id=47458301
Uz klāja atradušies 56 pasažieri un 10 apkalpes locekļi. Lidmašīnu meklēt devušās Ēģiptes glābēju komandas.
Reiss MS804 lidoja 11300 metru augstumā. Kontakti ar lidaparātu tika zaudēti virs Vidusjūras 2.45 pēc Kairas laika. Lidmašīna atradusies Ēģiptes gaisa telpā.
“EgyptAir” lidmašīna “Airbus” A320 pazušanas brīdī bija ceļā no Parīzes uz Ēģiptes galvaspilsētu Kairu.

Dienas gaitā amatpersonas apstiprināja aizdomas, ka lidmašīna iekritusi jūrā, Uz vietu, kur pēdējo reizi bijuši satelīta kontakti ar lidaparātu, nosūtītas meklēšanas komandas ar kuģiem un lidmašīnām.

Reisa MS804 lidmašīnā "Airbus" A320, kad pacēlās no Šarla de Gola lidostas Parīzē, atradušies 56 pasažieri un 10 apkalpes locekļi, tostarp trīs drošībnieki. Kontakti ar lidmašīnu zaudēti, kad tā atradusies aptuveni 16 kilometrus dziļi Ēģiptes gaisa telpā 2.30 naktī pēc kairas laika.

Lidmašīna nav sūtījusi briesmu signālus un dažas minūtes pirms pazušas no radariem, kontaktējoties ar Grieķijas gaisa kontroles dienestu, pilots par nekādām tehniskām ķibelēm nav ziņojis. Savukārt Grieķijas aizsardzības ministrs paziņoja, ka MS804 pirms izgaišanas no radariem veicis straujus pagriezienus.

Avārijas iemesli pagaidām nav zināmi un amatpersonas neizslēdz nevienu scenāriju, tostarp tehnisku kļūmu un teroraktu.

Lidmašīna pazudusi īsu brīdi pēc tam, kad tā ielidojusi Ēģiptes gaisa telpā. Tā lidojusi aptuveni 11,3 kilometru augstumā, ziņo CNN.

Kā lidmašīnas iespējamā nokrišanas vieta tiek minēta Grieķijas Karpatas salas apkārtne.

Lidmašīnas pilots kopumā nolidojis 6275 stundas, tostarp 2101 stundu ar "Airbus 320".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lidmašīnas Parīze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form