'Facebook' datu skandāls: Zakerbergs atzīst kļūdas
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Sociālā tīkla "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs, pārtraucot piecas dienas ilgu klusēšanu par "Facebook" lietotāju datu izmantošanas skandālu, trešdien atzina, ka firma pieļāvusi "kļūdas" un tai vajag "sasparoties", lai atrisinātu šo problēmu.

"Mums ir atbildība aizsargāt jūsu datus, un, ja mēs to nespējam, tad mēs neesam pelnījuši jums kalpot," Zakerbergs pavēstīja savos pirmajos publiskajos komentāros kopš šī skandāla izcelšanās.

"Es esmu strādājis, lai saprastu, tieši kas notika, un kā nodrošināt, lai tas nenotiktu atkal," paziņoja Zakerbergs.

"Svarīgākās darbības, lai novērstu, ka tas notiek atkal, mēs jau esam veikuši pirms [vairākiem] gadiem," Zakerbergs rakstīja savā "Facebook" lapā. Piemēram, "Facebook" jau 2014. gadā samazināja ārējo lietotņu piekļuvi tīkla lietotāju datiem, tomēr daži no veiktajiem pasākumiem stājās spēkā tikai gadu pēc tam.

"Tomēr mēs arī pieļāvām kļūdas, ir jādara vairāk, un mums vajag sasparoties un to izdarīt," secināja "Facebook" vadītājs.

Jau ziņots, ka "Facebook" vadība pagājušonedēļ apturēja Liebritānijas datu analīzes firmas "Cambridge Analytica" kontu pēc piektdien klajā nākušām ziņām, ka šī firma, kuru bija nolīgusi Donalda Trampa prezidenta vēlēšanu kampaņa, var būt izmantojusi 50 miljonu ASV vēlētāju "Facebook" profilu informāciju bez viņu atļaujas.

Kopš šo ziņu nākšanas klajā "Facebook" akciju cena ir kritusies par apmēram 8%, samazinot šīs firmas tirgus vērtību par apmēram 46 miljardiem ASV dolāru.

Tags

Facebook Marks Zakerbergs

Comment Form